Wydarzenie_1200x628
baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Festiwal Ludzie Książki

W ramach festiwalu organizowanego przez poznańską Bibliotekę Raczyńskich w Kaliszu odbędą się trzy wydarzenia. Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka jako partner przedsięwzięcia gościć będzie pisarkę Magdalenę Grzebałkowską, redaktorkę książek Monikę Długą oraz wystawę okładek książek popularnych norweskich pisarzy.

Siedem miast, dwie odsłony, ponad 20 wydarzeń – spotkania autorskie, wystawy, koncerty, warsztaty. To okazja, by poznać, porozmawiać, zadać pytania nie tylko najbardziej znanym polskim, norweskim i ukraińskim pisarzom. W trakcie wydarzeń przedstawiona zostanie praca ludzi, którzy mają ogromny wpływ na to, że książki odnoszą sukces i zdobywają czytelników. Za kulisami sławy stoi cały sztab fachowców: tłumaczy, ilustratorów, grafików, redaktorów.

Inauguracja Festiwalu, w której wziął udział dyrektor MBP w Kaliszu, Robert Kuciński, odbyła się we wtorek, 8 lutego, w samo południe na placu Wolności w Poznaniu. Dzięki współpracy z Biblioteką Raczyńskich w Bibliotece Głównej przy Legionów 66 już w marcu:

– zawiśnie wystawa prac polskich grafików, którzy zaprojektowali okładki książek popularnych norweskich pisarzy

– zaprosimy 12 marca na godzinę 18.00 na spotkanie z Magdaleną Grzebałkowską, reportażystką oraz autorką m.in. biografii Beksińskich i Komedy

– zorganizujemy 11 marca od godziny 12.00 warsztaty o pracy z pisarzem i pracy z tekstem, które poprowadzi Monika Długa z Wydawnictwa Poznańskiego, autorka bloga God Save the Book

Sztuczna inteligencja i ludzie

Festiwal Ludzie Książki jest elementem projektu „Sztuczna inteligencja w służbie książki”, w ramach którego czytelnicy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu będą mogli bezobsługowo wypożyczać książki korzystając z sieci 11 książkomatów ustawionych na terenie miasta.

Festiwal kładzie ogromny nacisk na obecność ludzi, których zarówno w samych bibliotekach, jak i w procesie powstawania książek nie może i nigdy nie zabraknie. Obecność ludzi i sztucznej inteligencji w instytucjach kultury nie musi się wykluczać. W przyszłości będzie za to tworzyć nową jakość świadczenia usług bibliotecznych, a co za tym idzie będzie miała realny wpływ na promocję czytelnictwa wśród Polaków.

Projekt „Sztuczna inteligencja w służbie książki” jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG i funduszy norweskich.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze