Festiwal nieskuteczności KKS-u na zakończenie sezonu

Przy takiej ilości sytuacji kaliska drużyna nie miała prawa przegrać ostatniego spotkania z Chojniczanką Chojnice. Ilość niewykorzystanych szans spowodowała jednak, że to Chojniczanka wywiozła z Kalisza trzy punkty wygrywając 3-2. Ich zwycięstwo mogło nawet być okazalsze, ale w ostatniej akcji meczu Mateusz Górski obronił rzut karny.

Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy fatalnie. W 10 minucie pierwszą bramkę dla gości strzelił Filip Karbowiak, drugą po 7 minutach dorzucił Szymon Skrzypczak. I choć KKS od tej pory był na boisku zdecydowanie lepszy, to te pierwsze minuty nieuwagi zaważyły na losach meczu. W 27 minucie dobrą sytuację miał Piotr Giel, ale został zatrzymany przez defensorów z Chojnic, Ci jednak nie potrafili utrzymać się przy piłce o wykorzystał Nikodem Zawistowski dając „Dumie Kalisza” kontaktowego gola. W 35 minucie dogodnej okazji nie wykorzystał Nestor Gordillo. Zrehabilitował się dwie minuty później zagrywając na głowę Michała Boreckiego, który wyrównał stan meczu. Na przerwę piłkarze schodzili przy remisie 2-2, ale to kaliszanie jako drużyna goniąca wynik robili to zapewne w lepszych nastrojach.

Druga połowa znów przyniosła sytuacje dla KKS-u. W 55 minucie dobrą akcją popisał się znów Nestor Goridillo, której nie zamknął jej jednak Nikodem Zawistowski. Chwilę później znać o sobie dali jednak goście – bliski gola z dystansu w 59 minucie był Mateusz Bartosiak. KKS jednak nie próżnował, po akcji prawą stroną w 62 minucie Michał Borecki próbował podawać do będącego na czystej pozycji Giela. Niestety podanie było minimalnie niedokładne. Dokładne było za to trafienie Pawła Czajkowskiego po rzucie wolny w 64 minucie. Chojniczanka znów objęła prowadzenie, którego jak się potem okazało nie oddała do końca meczu. Choć naprawdę trudno w to uwierzyć.

W ostatnich 30 minutach spotkania bowiem KKS stworzył wiele sytuacji aby wyrównać. W 65 minucie, tuż po stracie gola w poprzeczkę trafił Nestor Gordillo. Od 77 minuty Chojniczanka grała w osłabieniu, gdyż drugą żółtką kartkę otrzymał Marcin Trojanowski. Powodem otrzymania kartonika była symulacja faulu, który miał być powodem rzutu karnego. Mimo przewagi jedyne co KKS potrafił to obijać poprzeczkę – najpierw trafił w nią ponownie Gordillo, później Majewski. Niewiele brakło żeby Chojniczanka nie wygrała wyżej, gdyż w doliczonym czasie gry Gawlik sprowokował karnego. Strzał Artura Pląsowskiego obronił jednak Mateusz Górski i na tym sędzia zakończył mecz.

Spotkanie KKS-u z Chojniczanką było dobrym odzwierciedleniem całego sezonu w wykonaniu kaliskiej drużyny. Kalisz miał momenty dobrej gry i na tle wicemistrza II ligi nie prezentował się najgorzej. Końcowy wynik jednak nie zachwyca, podobnie jak 12 miejsce na koniec sezonu. 18 porażek w sezonie wskazuje, że podczas większości meczów KKS musiał uznać wyższość rywali. Teraz pora na przerwę w rozgrywkach, która miejmy nadzieje zostanie odpowiednio przez kaliską drużynę wykorzystana i kolejny sezon będzie wyglądał lepiej.