Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Festiwal SCHOLA CANTORUM przesunięty na czerwiec

Zgodnie z wieloletnią tradycją w czasie ferii zimowych Kalisz powinien szykować się do przyjęcia w swoje gościnne mury gości niecodziennych, tworzących przez kilka dni równie niecodzienny, bo barwny i ciepły klimat w ramach festiwalu SCHOLA CANTORUM. Tym razem organizatorzy postanowili jednak przesunąć termin festiwalu na okres letni – czerwiec.

Od ponad czterdziestu lat najstarsze metryką, ale młode duchem miasto jest gospodarzem wyjątkowego wydarzenia i oddaje muzykom, tancerzom i plastykom to, co ma najcenniejsze – swoją ogromną życzliwość i umiłowanie barw i dźwięków średniowiecza, renesansu i baroku. Trudny pandemicznie rok 2021 spowodował, że Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży SCHOLA CANTORUM, główny organizator wydarzenia, postanowiło zmienić formułę festiwalu, by nie zaprzepaścić dotychczasowego jego dorobku i oczekiwań uczestników. 43. Festiwal miał więc formułę online, zachowując jednocześnie wszystkie swoje tradycyjne elementy. „Nadszedł rok 2022, który przewartościował myślenie o tym, że wszystko musi być „tak, jak zawsze”. Po wielu konsultacjach z instruktorami zespołów, mając na względzie bezpieczeństwo wykonawców, słuchaczy, widzów i współorganizatorów, podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu Festiwalu, ale jednocześnie o zmianie jego zakresu przy zachowaniu i kontynuowaniu jego tradycji.” – mówi wiceprezes Stowarzyszenia SCHOLA CANTORUM, Małgorzata Jackowska. 44. SCHOLA CANTORUM – Międzynarodowy Festiwal Zespołów Muzyki Dawnej im. Tadeusza Krokosa odbędzie się od 25 do 30 czerwca 2022 roku. Bezpośrednio po zakończeniu Festiwalu rozpoczną się – dla chętnych – XVII Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej (30 czerwca – 5 lipca 2022 r.)

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze