Festiwal świętych i błogosławionych „ECCE HOMO”

Festiwal świętych i błogosławionych "ECCE HOMO" jest organizowany przez parafię p.w. „Bożego Ciała” w Nowych Skalmierzycach. W tym roku odbędzie się druga już edycja wydarzenia pod hasłem: „BŁ. EDMUND BOJANOWSKI - SERDECZNIE DOBRY CZŁOWIEK”. Główne wydarzenia festiwaluodbywać się będą 24 i 25 września 2021 r. w kościele filialnym p.w. „Matki Bożej Nieustającej Pomocy”.

Przeniesienie terminu festiwalu szczęśliwie spowodowało, że  odbędzie się on w roku jubileuszu 150 rocznicy śmierci bł. Edmunda Bojanowskiego, co sprawia, że włączamy się w ogólnopolską organizację tej rocznicy. Festiwal, który swoim patronatem objęli ks. biskup Damian Bryl, Ordynariusz Diecezji Kaliskiej oraz Jerzy Łukasz Walczak, Burmistrz Gminy i miasta Nowe Skalmierzyce, jest promocją i prezentacją postaci świętych i błogosławionych polskich Kościoła Rzymskokatolickiego, ich charyzmatu i dzieła, będącego dziedzictwem kulturowym i religijnym. W założeniu stanowi formę edukacyjno-artystyczną, przybliżającą świętych i błogosławionych, którzy swoją postawą i działalnością, pozostawili dla nas, ludzi współczesnych, nieocenione wzorce do naśladowania. Festiwal jest imprezą otwartą, adresowaną  do dzieci, młodzieży oraz dorosłych mieszkańców gminy i miasta, a także regionu. Podczas festiwalu planowanych jest 9 prelekcji (w tym dla dzieci, młodzieży i dorosłych), wystawa,  film, i  koncert artystyczny. Festiwal realizowany przy wsparciu merytorycznym sióstr służebniczek  ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP w Luboniu i Pleszewie. Do wygłoszenia prelekcji zaproszeni zostali znawcy tematu, propagatorzy dzieła i dziedzictwa bł. Edmunda Bojanowskiego – wykładowcy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz siostry służebniczki Maryi.

Dla wygody odbiorców organizatorzy planują uruchomić festiwalową „Przystań u Dobrodzieja”, współpracując z dyrekcją i nauczycielami Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach. Organizatorzy serdecznie zapraszają także mieszkańców i gości do udziału w festiwalowych wydarzeniach. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na afiszu.

Źródło: parafia p.w. „Bożego Ciała” w Nowych Skalmierzycach

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter