Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Filharmonia Kaliska zaprasza na”Impresjonizm w muzyce” z okazji Dnia Matki!


24 maja o godzinie 19:00 Filharmonia Kaliska zaprasza na wyjątkowy koncert pt. „Impresjonizm w muzyce”, dedykowany wszystkim Mamom. To nie lada gratka dla miłośników muzyki klasycznej, którzy tego wieczoru zanurzą się w subtelnych dźwiękach impresjonizmu francuskiego.

Koncert pełen arcydzieł

Podczas koncertu usłyszymy dzieła takich mistrzów jak Claude Debussy, Maurice Ravel i Paul Dukas. Usłyszymy m.in. pełną liryzmu i malowniczych dźwięków kompozycję Maurice’a Ravela – „Koncert fortepianowy G-dur”, będący kwintesencją impresjonizmu. Będzie to również okazja do posłuchania „Ucznia Czarnoksiężnika” Paula Dukasa oraz „Morza” Claude’a Debussy’ego.

Wybitni wykonawcy

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej poprowadzi maestro Ruben Silva, uznany dyrygent, znany z charyzmy i umiejętności wydobywania z orkiestry głębokich emocji. Solistką wieczoru będzie Marianela Aparicio Yuja, wybitna pianistka z Boliwii, okrzyknięta jedną z najbardziej wszechstronnych i charyzmatycznych artystek Ameryki Południowej. Laureatka prestiżowej nagrody MAYA INTERNATIONAL AWARD 2023 w kategorii Najlepszy Artysta Klasyczny, koncertuje na całym świecie, zachwycając publiczność swoim talentem i wirtuozerią.

Marianela Aparicio Yuja jest nie tylko wybitną pianistką, ale również aktywną działaczką na rzecz kultury. Jest koordynatorką edukacyjną Festiwalu Orkiestry Guadalquivir, koordynatorką kulturalną Boliwijskiego Prywatnego Uniwersytetu, twórczynią i kierowniczką Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego „Encuentros”. Niedawno odkryła nowe muzyczne powołanie podczas pracy nad projektem „Piano con Aire Oriental”, który polega na tworzeniu własnych aranżacji fortepianowych muzyki ze wschodu Boliwii, przenosząc boliwijską muzykę ludową do uniwersalnego języka i wzbogacając te utwory o harmoniczne, stylistyczne i wirtuozowskie zasoby typowe dla muzyki klasycznej.

Koncert dla Mam

Ten wyjątkowy koncert to idealna okazja, aby celebrować Dzień Matki w atmosferze pełnej piękna i wzruszeń. Muzyka impresjonistów, z jej subtelnością, delikatnością i malowniczością, z pewnością stworzy niezapomniane wrażenia i będzie doskonałym prezentem dla każdej Mamy.

Bilety i więcej informacji:

Bilety na koncert dostępne są w kasie Filharmonii Kaliskiej oraz na stronie internetowej http://filharmoniakaliska.pl/.

Źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze