Film w ramach walki z anoreksją

6 maja był obchodzony Światowy Dzień Walki z Anoreksją. Z tej okazji uczniowie kaliskiego Technikum im. św. Józefa przypomnieli film, jaki nakręcili rok temu, a który zakwalifikował się do ścisłego finału Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych DOC.Camera w Łomży.

Anoreksja nie bierze się jedynie z chęci bycia szczupłą, z pogoni za “idealną” sylwetką. Nie jest to też problem tylko naszych czasów, jednak obserwuje się stały wzrost liczby osób, które dotyka ta choroba. Niewątpliwie rozpowszechniany w mediach – odrealniony i wyidealizowany wizerunek – na wielu młodych ludzi, którzy są szczególne wrażliwi na punkcie swojego wyglądu, ma negatywny wpływ.
Anoreksja jest zaburzeniem psychicznym. Chorzy nie spożywają wystarczającej ilości jedzenia, obsesyjnie liczą kalorie i stosują rygorystyczne diety przy jednocześnie  intensywnych ćwiczeniach. Taka osoba przywiązuje wielką uwagę do wyglądu i masy ciała.  Szczególnie bardzo dużo młodych osób choruje na tą chorobę, a z roku na rok ta ilość rośnie. Statystycznie więcej dziewczynek ma zaburzenia odżywiania, ale nie powinniśmy bagatelizować objawów również u chłopców.

Całą produkcję filmu wykonali: Monika Hofman, Zuzanna Krawczyk, Oliwia Ciszewska, Patrycja Sobieraj i Angelika Dziedzic, a montażem zajął się Nikodem Sabor.

Źródło: Technikum im. św. Józefa

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze