reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Filmowe poranki w heliosie ze strażakami

W minioną niedzielę funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu byli gośćmi Filmowych Poranków w kinie Helios w Galerii Amber w Kaliszu.

Filmowe Poranki to projekt skierowany do najmłodszych widzów kina lub tych, którzy do tej pory nie mieli okazji oglądać ulubionych bajek na dużym ekranie. Seanse najczęściej poprzedzone są prelekcją związana z tematyką wyświetlanego w danym dniu filmu.

W związku z projekcją w ubiegłą niedzielę bajki pt. „Strażak Sam” kaliscy strażacy zostali zaproszeni do przedstawienia dzieciom specyfiki zawodu strażaka. Funkcjonariusze zaprezentowali m.in. strażackie mundury oraz podstawowy sprzęt ratowniczo-gaśniczy używany przez nich do gaszenia pożarów. Spotkanie miało na celu również utrwalenie znajomości numeru alarmowego oraz sposobu alarmowania służb o niebezpieczeństwie. Wizyta strażaków wywołała duży entuzjazm wśród dzieci, które brały aktywny udział w pogadance.

Opracowanie: mł. kpt. Agata Janiszewska
Zdjęcia: Kino Helios Kalisz, asp. Daniel Więckowski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze