Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Filologia Polska WPA-UAM o połączeniu z Akademią Kaliską

Pracownicy kierunku filologia polska na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym na swoim facebookowym profilu wydali oświadczenie na temat połączenia kaliskiej Filii UAM z Akademią Kaliską.

„My, pracownicy badawczo-dydaktyczni i dydaktyczni kierunku filologia polska, prowadzonego przez Zakład Studiów Polonistycznych i Komunikacji Medialnej na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z ulgą i radością przyjmujemy oficjalne stanowisko Rady Filii UAM w Kaliszu, wyrażające sprzeciw wobec podejmowanych przez włodarzy Akademii Kaliskiej bezpardonowych prób przejęcia struktur WP-A. Pragniemy zarazem – czując odpowiedzialność m.in. za kształcenie przyszłych pracowników przedsiębiorstw medialnych – wyrazić zaniepokojenie i rozczarowanie poziomem debaty, która towarzyszy tej sprawie. Obserwujemy z narastającym niepokojem wezbraną falę hejtu wymierzonego zarówno w pracowników, jak i studentów naszego Wydziału. Epitety, a niekiedy i groźby, które padają pod kierunkiem wspólnoty akademickiej, pozwalają wysnuć przypuszczenie, że rzeczywisty powód dążeń do przejęcia Wydziału może mieć inne podstawy, aniżeli leżąca w interesie miasta chęć rozwoju i dostrzegamy w nich raczej pragnienie realizacji partykularnych interesów. Sprzeciwiamy się zatem stanowczo osaczającej nas mowie nienawiści – wyważona i merytoryczna dyskusja i postawa, oparta na dobrych dziennikarskich obyczajach, o którą apelujemy, jawi się jako niezwykle istotna z punktu widzenia zarówno interesów miasta, jak i – a może przede wszystkim – jego mieszkańców”.

Źródło: Facebook Filologia Polska UAM Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze