Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Final Four Orlen Pucharu Polski w Kaliszu

Osiem najlepszych drużyn w Polsce, sześć meczów na najwyższym poziomie, trzy dni rywalizacji w kolebce szczypiorniaka – tak zapowiada się najważniejsza impreza piłki ręcznej w naszym kraju – Final Four ORLEN Pucharu Polski. Organizatorzy rozpoczęli sprzedaż biletów poprzez platformę KupBilet.pl.

Kalisz od 3 do 5 maja będzie gościł najlepsze polskie drużyny piłki ręcznej zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. W Kalisz Arenie odbędzie się Final Four ORLEN Pucharu Polski!

“Będzie to jedna z największych imprez w Polsce” – deklaruje prezes Energa MKS-u Kalisz Błażej Wojtyła – “Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że to właśnie w Kaliszu, mieście w którym narodził się szczypiorniak na ziemiach polskich, odbędzie się Final Four ORLEN Pucharu Polski. Przed nami trzy dni rywalizacji na najwyższym poziomie okraszonej całą paletą wydarzeń towarzyszących” – dodaje.

Wybór Kalisza nie jest przypadkowy, ponieważ w aktualnej dzielnicy miasta – Szczypiornie – w 1917 roku rozegrano pierwszy mecz piłki ręcznej na ziemiach polskich. Kalisz to mocny i prężnie rozwijający się ośrodek na mapie polskiego szczypiorniaka. W ORLEN Superlidze miasto reprezentuje Energa MKS Kalisz, a od sezonu 2023/24 w ORLEN Superlidze Kobiet gra AWS Energa Szczypiorno Kalisz. Ponadto, od maja 2022 r. w Kaliszu funkcjonuje żeńska Szkoła Mistrzostwa Sportowego ZPRP.

“Wierzę, że finałowy turniej ORLEN Pucharu Polski w Kaliszu będzie wspaniałym wydarzeniem w świecie polskiej piłki ręcznej” – mówi Henryk Szczepański, Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce. I dodaje – “Choć idea finałowego weekendu nie jest nam obca, to po raz pierwszy w historii w jednym miejscu spotkają się zarówno najlepsze kluby męskie, jak i żeńskie. Mam wielką nadzieję, że dzięki temu zawodnicy i kibice wszystkich ośmiu drużyn stworzą wyjątkową atmosferę, a Kalisz, miasto bardzo mocno zakorzenione w tradycji szczypiorniaka, na ten czas stanie się stolicą piłki ręcznej w naszym kraju”.

Już teraz wiemy, że do Final Four ORLEN Pucharu Polski awansowały drużyny KGHM Chrobry Głogów i Energa Wybrzeże Gdańsk (wśród mężczyzn) oraz Młyny Stoisław Koszalin i MKS FunFloor Lublin (wśród kobiet). Kolejnych uczestników powinniśmy poznać do końca marca.

Warto nadmienić, że kolejne dwie edycje Final Four ORLEN Pucharu Polski w sezonach 2024/25 i 2025/26 również odbędą się w Kaliszu.

Harmonogram Final Four ORLEN Pucharu Polski 2023/24:

Piątek, 3.05.2024:

  • godz. 14.30: pierwszy półfinał ORLEN Pucharu Polski Kobiet
  • godz. 17.00: drugi półfinał ORLEN Pucharu Polski Kobiet

Sobota, 4.05.2024:

  • godz. 16.00: pierwszy półfinał ORLEN Pucharu Polski Mężczyzn
  • godz. 18.30: drugi półfinał ORLEN Pucharu Polski Mężczyzn

Niedziela, 5.05.2024:

  • godz. 14.15: finał ORLEN Pucharu Polski Kobiet
  • godz. 20.15: finał ORLEN Pucharu Polski Mężczyzn

Bilety na imprezę będą sprzedawane przez portal KupBilet.pl (TUTAJ). Bilety będą całodniowe. Na piątek i sobotę będą kosztować po 50 zł, natomiast na niedzielę – 100 zł.

Źródło: ZPRP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze