Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Finał konkursu „z Jajem na Potrawę i Palmę Wielkanocną”” w Rychtalu

W najbliższą sobotę 9 marca odbędzie się finał konkursu pn. „Konkurs z Jajem na Potrawę i Palmę Wielkanocną” organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Gminę Rychtal. Wydarzenie odbędzie się w Hali Sportowej w Rychtalu, ul. Nowe Osiedle 11, 63-630 Rychtal (powiat kępiński) –  start o godzinie 14.00.

Udział w nim weźmie kilkadziesiąt Kół Gospodyń Wiejskich z całej Wielkopolski, które zaprezentują najlepsze słodkie i słone potrawy wielkanocne oraz najpiękniejsze ręcznie wykonane palmy Wielkanocne. Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje i stoiska z możliwością degustacji potraw. Dla uczestników wydarzenia odbędzie się także koncert Andrzeja Cierniewskiego.

Konkurs „Konkurs z Jajem na Potrawę i Palmę Wielkanocną”, ma na celu przypomnienie i zaprezentowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, a także identyfikację promocję regionalnego dziedzictwa kulinarnego, w tym regionalnych produktów i potraw. Konkurs to okazja do zaczerpnięcia z dorobku pokoleń i zaprezentowania niezwykłych potraw i przepięknie wykonanych palm wielkanocnych.

Program Wydarzenia:

– 12.00 – 14.00 Rozpoczęcie wydarzenia – ocena potraw przez Kapitułę Konkursu,

– 14.00 – 14.30 Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia powitanie gości przez Gospodarzy wydarzenia Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego Krzysztofa Grabowskiego i Burmistrza Gminy Rychtal Adama Staszczyka,

– 14:30 – 16:00 Występy artystyczne lokalnych artystów,

– 16:00 – 17:00 Występ Andrzeja Cierniewskiego.

– 17:00 – 18.00 Ogłoszenie wyników konkursu, wręczenie nagród oraz podziękowań.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze