baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Finał ORLEN Puchar Polski odbędzie się w Kaliszu!

Związek Piłki Ręcznej w Polsce informuje, że tegoroczny finał w rozgrywkach ORLEN Puchar Polski mężczyzn odbędzie się 3 czerwca w Kaliszu. 18 kwietnia odbyło się uroczyste podpisanie umowy pomiędzy ZPRP, Miastem Kalisz i MKS Kalisz.

Po raz ostatni Arena Kalisz gościła finalistów tych rozgrywek w 2021 roku. Wówczas w gronie najlepszych znalazła się Grupa Azoty Unia Tarnów i Industria Kielce, która w Kaliszu świętowała 17 tytuł tych rozgrywek.

Dziś w Kaliszu odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Henryk Szczepański, Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, Dyrektor Biura ZPRP Marek Janicki i Prezes MKS Kalisz Błażej Wojtyła.

Podczas konferencji ogłoszono miejsce rozgrywania tegorocznego finału ORLEN Pucharu Polski i podpisano umowę na mocy której gospodarzem w sezonie 2022/2023 tych rozgrywek będzie miasto Kalisz a organizatorem MKS Kalisz.

Nasze miasto to kolebka polskiego szczypiorniaka. W 1815 r. we wsi Szczypiorno utworzono punkt graniczny pomiędzy Wielkim Księstwem Poznańskim w granicach Prus i Królestwem Polskim „Kongresowym” na terenie ówczesnej Rosji. Zbudowano tam koszary dla garnizonu oraz budynek urzędu celnego. Historia głosi, że legioniści oraz jeńcy wojenni poza sprzątaniem obozu nie mieli żadnego innego zajęcia. Stąd narodził się pomysł zajęć sportowych, które zaowocowały narodzinami nowej dyscypliny sportowej – piłki ręcznej.

Dziś Kalisz to mocny ośrodek na mapie polskiego szczypiorniaka. W PGNiG Superlidze miasto reprezentuje MKS Energa Kalisz. Z kolei SWWS Energa Szczypiorno Kalisz to kobieca drużyna z ambicjami na awans do PGNiG Superligi Kobiet.

Gospodarzem zeszłorocznego finału był Tarnów. W Arenie Jaskółka spotkały się Industria Kielce i SPR Orlen Wisła Płock, która przerwała trwającą od 2009 roku fascynującą serię zwycięstw kieleckiego hegemona. W tegorocznym wielkim finale obie ekipy spotkają się ponownie.

Kibice kaliskiego szczypiorniaka 3 czerwca będą mieli okazję zobaczyć na żywo najbardziej emocjonujące starcie w historii męskiej piłki ręcznej. Finał ORLEN Pucharu Polski rozpocznie się w ARENIE Kalisz w pierwszy weekend czerwca o godzinie 20:00.

Podczas wydarzenia Związek Piłki Ręcznej w Polsce przedstawi nową formułę rozgrywania finałów ORLEN Pucharu Polski kobiet i mężczyzn jak również ogłosi gospodarza tych rozgrywek na najbliższe trzy lata.

źródło: ZPRP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze