baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Finisaż inspirowany „innością”

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza na wieczór finisażowy z Beatą Kotecką, autorką wystawy pt. „Tamten horyzont”. Prezentowany na wystawie cykl jest zainspirowany doświadczeniem „inności” obcych miejsc i poczuciem potrzeby mierzenia się z własnymi wyobrażeniami na temat odległych horyzontów.

Autorka pokazuje rzeźby i tkaniny z nadrukiem. Formy plastyczne zostały wykonane z modelowanych i utwardzonych żywic epoksydowych. Prezentacja prac artystki od lat związanej z Kaliszem jest realizacją Nagrody Publiczności przyznanej podczas „A-Kumulacji 2021, Kaliskiego Biennale Sztuki”.

Beata Kotecka po powrocie do Kalisza ze swej kolejnej artystycznej podróży podzieli się z publicznością swoimi wrażeniami i doświadczeniami, podczas finisażowego wieczoru autorskiego. Wydarzenie rozpocznie się w czwartek 30 marca o godzinie 19.00, natomiast spotkanie autorskie z Artystką zaplanowano na godzinę 20.00.

Wstęp na to wydarzenie jest WOLNY.

Beata Kotecka – jest rzeźbiarką, prowadzi Pracownię Rzeźby na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, z którym jest związana od czasów studiów. Pracuje na stanowisku profesora uczelni. Przewód habilitacyjny i doktorat uzyskała na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest stypendystką programu Erasmus oraz programu ID-UB (Inicjatywa Doskonałości-Uczelnia Badawcza) w ramach którego realizuje projekt artystyczno-badawczy Touch-See-Feel. Z tego powodu, od początku zeszłego roku, gościła na Uniwersytecie w Sewilli w Hiszpanii, na Uniwersytecie of Beira Interior w Portugalii, Uniwersytecie Jordańskim w Ammanie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Uniwersytecie Nahda w Egipcie. Jej podróżom do zagranicznych uczelni towarzyszą wystawy prac studenckich i twórczości własnej. Choć nie urodziła się w Kaliszu, mówi o nim, że jest jej miastem. Zakochana w swoim mieście z wyboru, od czasów studiów, marzy o realizacji w Kaliszu rzeźby tak miłej dla oka jego mieszkańców, jaką jest Flora.

Wystawę Beaty Koteckiej TAMTEN HORYZONT można oglądać do 8 kwietnia 2023 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu pl. św. Józefa 5.

Źródło: Galeria Tarasina

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze