Fontanna „Noce i Dnie”zapełni się wodą

W sobotę w godzinach wieczornych ulubiona fontanna kaliszan – „Noce i Dnie” zapełni się wodą i rozbłyśnie feerią barw, a w jej pobliżu zagości plenerowa wystawa ilustracji Tomasza Brody. Fontanna na placu Kilińskiego cieszy się ogromną popularnością.

W pobliżu fontanny zagości wspominana wystawa Tomasza Brody – pochodzącego z Kalisza karykaturzysty, artysty plastyka, rysownika, pedagoga i wykładowcy Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, laureata licznych nagród i wyróżnień, autora książki „Bookface. Księga twarzy pisarzy”. Na wystawie zaprezentowane zostaną ilustracje z albumu w formie plakatów, które artysta przygotował w ubiegłym roku specjalnie dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu.

Odwiedzając Park Miejski i okolice fontanny, przez dwa tygodnie kaliszanie będą mogli podziwiać prace Tomasza Brody. Ponadto mieszkańcy mogą liczyć na niespodzianki na facebooku Miasta – Kalisz. Dopisz swoją historię, ponieważ w czasie majówki nadal obowiązują obostrzenia wynikające z pandemii. Od 1 do 3 maja zostaną zorganizowane konkursy, w których będzie można zdobyć torby lniane, kubki, filiżanki z rysunkiem Tomasza Brody, a także – w ramach akcji #KaliszdlaZiemi – nasiona łąki kwietnej.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze