Formalny dowcip. Nie będzie wakacji dla dzieci, bo wpisano “0” zamiast “-“

Otwartemu konkursowi w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dla młodych bliżej jest do komedio-dramatu aniżeli tytułowego konkursu.

Komisja Konkursowa powołana przez prezydenta Kalisza odrzuciła 11 z 12 ofert z powodu negatywnej oceny formalnej. Kuriozalnym powodem podjęcia takiej decyzji jest fakt, że w miejscu kosztorysu zainteresowani zamiast „-” lub „nie dotyczy” wpisywali „0 zł”.

Jak czytamy w komunikacie: Na konkurs wpłynęło 12 ofert, które zostały poddane ocenie formalnej i merytorycznej. 11 ofert otrzymało negatywną ocenę formalną, jedna oferta otrzymała negatywną ocenę merytoryczną (poniżej 60% maksymalnej ilości punktów).” Na realizację zadania publicznego zostały przeznaczone środki w wysokości 106.500,00 zł, jednak żadna z ofert nie została zakwalifikowana do otrzymania dotacji.

Przedstawiciel Urzędu Miasta zapytany o możliwość skorygowania takiej błahostki odpowiedział, że nie jest to możliwe, natomiast korekta błędów w kosztorysie z powodu zbyt niskiego wkładu własnego bądź zbyt wysokich kosztów administracyjnych – czyli zmiana całego budżetu – nie stanowi żadnego problemu.

Przypominamy, że na naszym portalu pojawił się felieton Macieja Antczaka dot. wprowadzenia w naszym mieście elektronicznego systemu naboru ofert, który miałby eliminować takowe problemy. Obecnie w Kaliszu oferty składa się wyłącznie na papierze, co jest archaiczną formą współpracy Miasta z jego partnerami. Elektroniczne systemy działają m.in. w Poznaniu, Ostrowie Wielkopolskim czy Nowych Skalmierzycach i dzięki nim błędy formalne ulegają marginalizacji. Z felietonem można zapoznać się TUTAJ.

AKTUALIZACJA

Na reakcję ze strony Ratusza nie trzeba było długo czekać. Prezydent Miasta Kalisza podjął decyzję o rozpisaniu dodatkowego, trzeciego już konkursu na organizację wypoczynku dzieci i młodzieży w 2022 roku. 

Ze względu na bardzo dużą ilość ofert odrzuconych formalnie, Wydział Edukacji zorganizuje spotkanie dla organizatorów starających się o dofinansowanie , na którym zostaną wyjaśnione błędy będące podstawą odrzucenia ofert w ocenie formalnej. Spotkanie będzie miało charakter otwarty, o terminie i miejscu poinformujemy na stronie www.kalisz.pl(Link do innej strony) w zakładce Edukacja – czytamy na stronie miasta.

fot.: pixabay

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Polityczne trzęsienie ziemi wokół Pawła Bąkowskiego!

1 lipca 2022

Były 5-minutowe przerwy, które zamieniały się w przerwy kilkugodzinne. Były...

czytaj więcej»

Podsumowanie 1 półrocza Dialogów Literackich

1 lipca 2022

W pierwszym półroczu 2022 roku odbyło się 6 spotkań Dyskusyjnego...

czytaj więcej»

“Story on/off” – wystawa Roberta Kuśmirowskiego

1 lipca 2022

W towarzystwie Roberta Kuśmirowskiego twórcy ekspozycji „Story ON/OFF”, oraz wiernej...

czytaj więcej»

Konkurs na projekt logo “CBZC”

1 lipca 2022

W związku z utworzeniem Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości policja ogłosiła...

czytaj więcej»

XV Festiwal Muzyczny Południowej Wielkopolski

1 lipca 2022

Sezon artystyczny 2021/2022 dobiegł końca, ale muzycy Filharmonii Kaliskiej nie...

czytaj więcej»

Medal dla prof. Stefana Kowala

1 lipca 2022

Za wybitne osiągnięcia w nauce, zaangażowanie w działalność dydaktyczną oraz...

czytaj więcej»