Formoza Challenge już w niedzielę

16 maja w Lesie Winiarskim uczestnicy Formoza Challenge zmierzą się z ponad 50 zróżnicowanymi przeszkodami, w pokonaniu których liczyć się będą siła, wytrwałość, umysł, ale i współpraca. Wyzwanie podejmie również drużyna prezydencka.

W kaliskiej edycji biegu uczestnicy będą mieli do pokonania ponad 50 zróżnicowanych przeszkód, od zagadek mentalnych, przez umiejętność celnego strzelania, na równoważniach i linach kończąc. Z przeszkodami zmagać się będą także: prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydenci: Grzegorz Kulawinek i Mateusz Podsadny. „Liczba ponad 650 zapisanych uczestników czyni imprezę udaną już na starcie. Sądzę, że Formoza Challenge, podobnie jak Triathlon, zagości na dłużej w naszym mieście, tym bardziej, że biegi z przeszkodami stały się wielką atrakcją” – powiedział Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza, podczas spotkania z przedstawicielami mediów. Powodzenia wszystkim uczestnikom życzył wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Wydarzenie będzie okazją do zaprezentowania kaliszanom elitarnej morskiej jednostki Formoza, wymienianej przy akcjach wojsk specjalnych. „Kalisz jest dla nas nowym portem, do którego zacumowaliśmy w tym roku. Jednym z głównych celów imprezy jest rekrutacja do Wojska Polskiego, do wojsk specjalnych, a w szczególności do jednostki Formoza. Szukamy cały czas nowych kandydatów do służby w naszej jednostce, która z pewnością jest wyczerpującą i trudną służbą, ale z naszych danych rozpoznawczych wynika, że potencjał, jeśli chodzi o zasoby osobowe na ziemi kaliskiej, jest bardzo bogaty, stąd też nasza tutaj obecność” – powiedział kmdr Krystian Majewski z Jednostki Wojskowej Formoza, reprezentujący Stowarzyszenie kulturalno-rekreacyjno-sportowe „KRS Formoza”.

Trasa biegu wytyczona została w całości w kompleksie Las Winiarski, dzięki współpracy z Nadleśnictwem Kalisz. Impreza współgra z naszą nową inicjatywą „Biegam, bo lubię lasy”. Potencjał w Kaliszu do biegania jest bardzo duży, co widzimy w liczbie osób, które zgłosiły się na Formozę, ale także na cykl „Biegam, bo lubię lasy”. W naszej działalności cały czas staramy się otworzyć las dla mieszkańców i udostępnić go właśnie na tego typu imprezy” – powiedziała Beata Kątna z Nadleśnictwa Kalisz.

Hasło wydarzenia brzmi „Nigdy nie zostawiamy swoich”. „Hasło bardzo pasuje do tej imprezy, ponieważ, w odróżnieniu od innych imprez tego typu, podkreślamy, by zawodnicy wspierali się i pomagali sobie na trasie. Uczestnicy mogą również wykupić się z przeszkody przysiadami i pompkami” – mówił Aleksander Rosa, reprezentujący organizatora biegu. Zawodnicy będą rozpoczynali bieg w małych falach startowych. Przy każdej z przeszkód nad bezpieczeństwem czuwać będzie sędzia oraz wolontariusz. Warto podkreślić, że medal, który otrzymają uczestnicy, stanowi odwzorowanie pomnika operatorów Formozy, który wkrótce stanie w Gdyni. Będzie wręczany po raz pierwszy właśnie w Kaliszu.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze