baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Formoza Challenge po raz trzeci w Kaliszu!

14 maja w Lesie Winiarskim odbędzie się już po raz trzeci wyjątkowy bieg sygnowany specjalsami z Jednostki Wojskowej Formoza – Formoza Challenge. Na trasie liczącej ponad 6 km organizatorzy przygotowali zróżnicowane poziomy trudności od podstawowego, po zaawansowany format Ultra. (bieg z plecakiem i atrapą karabinu). Formoza Challenge zaprasza także na format dla dzieci w formule 4fun, czyli każdy wygrywa! Zapisy dostępne na www.formozachallenge.com.

Impreza w Kaliszu już tradycyjnie otwiera cykl 5 imprez Formoza Challenge.

Formoza Challenge w Kaliszu to ponad 50 zróżnicowanych przeszkód. Począwszy od zagadek mentalnych przez umiejętność celnego strzelania na równoważniach czy linach kończąc. Wszystkie przeszkody Formoza Challlenge można sprawdzić tutaj: https://bit.ly/3bid5R0

Zawodnicy po raz kolejny opanują Las Winiarski i zmierzą się z trasą pełną wyzwań. Ideą biegu jest hasło: „Nigdy nie zostawiamy swoich”, co oznacza że wsparcie innych zawodników na trasie jest jak najbardziej wskazane.

Formoza Challenge jest imprezą mającą dać endorfiny każdemu, nie tylko wyjadaczom biegania, ale także osobom, które chcą spróbować biegu z przeszkodami po raz pierwszy. Każdą przeszkodę można wykupić przysiadami czy pompkami, nie ma przymusu pokonania wszystkiego – chodzi głównie o pomaganie sobie na trasie. Organizatorzy przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogą osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu. Zwieńczeniem całości jest format TEAM – gdzie można pobiec ze znajomymi, czy w drużynie firmowej. „Formoza Challenge oznacza pokonanie samego siebie i własnych słabości a także współpracę i wsparcie się na innych uczestnikach – podkreśla Szymon Sobczak, dyrektor biegu. Dla zawodników szykujemy ciekawą trasę pełną naturalnych i sztucznych przeszkód. Cieszymy się, że Formoza Challenge zawita do Kalisza, a mieszkańcy i przyjezdni goście będą mieli możliwość spędzenia czasu w duchu rywalizacji sportowej” – dodaje.

Organizatorzy spodziewają się sporej frekwencji – tendencja jest wyraźnie wzrostowa i zdecydowanie przekroczy 1000 dorosłych osób w tej edycji.

Formoza Challenge w Kaliszu odbędzie się już po raz trzeci. Bieg ma już 8-letnią historię i jest rozgrywany w Obornikach pod Poznaniem, Ustce i Gdyni. Po raz pierwszy w tym roku odbędzie się też w Gliwicach. Wydarzenie będzie też okazją do zaprezentowania kaliszanom elitarnej morskiej jednostki, wymienianej przy akcjach wojsk specjalnych.

Zapisy TUTAJ: www.formozachallenge.com

Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny.
Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)
Przeszkody: ponad 50 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Przeszkody
z wykorzystaniem wiedzy J.W Formoza oraz sprzętu tej i innych jednostek wojskowych.

źródło: um

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze