Fortepian drogą do wozu strażackiego

Ochotnicza Straż Pożarna w Kamieniu odnowiła fortepian. Celem odrestaurowania fortepianu było zebranie pieniędzy na nowy wóz strażacki. Przygotowany instrument do sprzedaży został zaprezentowany podczas festynu rodzinnego zorganizowanego przez jednostkę strażacką.

Festyn rodzinny w Kamieniu rozpoczął koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Kamień pod dyrekcją Henryka Siudy.

Był również okazją do zaprezentowania odrestaurowanego przez strażaków fortepianu. Pomysłem jednego z druhów był zakup starego fortepianu i poddanie go renowacji. Zysk z jego sprzedaży OSP przekazało na zakup i wyposażenie nowego auta.W okolicach Kamienia działają aż trzy firmy zajmujące się renowacją pianin i fortepianów, a w każdej z nich pracują druhowie OSP Kamień. Odnowiony fortepian zabrzmiał na festynie w w Kamieniu, a w przyszłym tygodniu trafi do nowego nabywcy w Niemczech.

Na zakończenie odbyła się loteria fantowa, a dla najmłodszych zorganizowane zostały dmuchańce. Odbył się również mecz piłki wodnej pomiędzy OSP Kamień, a OSP Morawin i zabawa taneczna dla wszystkich zgromadzonych.

 

Źródło: OSP w Kamieniu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter