baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Fortepian na Rynku aktywnie wykorzystywany

W niedzielne popołudnie przed ratuszem można było usłyszeć muzykę klasyczną i jazzową w wykonaniu utalentowanego rodzeństwa pianistów – Hani i Jakuba Derejów.

Oprócz muzyki Fryderyka Chopina, także w jazzowym wydaniu, zaprezentowali m.in. własne aranżacje utworów Andrzeja Zauchy, a także autorskie kompozycje.

Hania Derej to absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fortepianu jazzowego i klasycznego w Bielsku Białej z imponującym dorobkiem artystycznym. Skomponowała ok. 100 utworów muzycznych w różnych gatunkach, nagrała siedem albumów, w tym pięć z własnymi wykonaniami autorskich kompozycji na fortepian, płyty z orkiestrą kameralną i chórem oraz płyty z aranżacjami kolęd na skład kameralny. Stworzyła także muzykę do 3 filmów krótkometrażowych. Hania jest laureatką nagród i wyróżnień kompozytorskich, pianistycznych i dyrygenckich, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Dyrygowała m.in. Orkiestrą Kameralną Filharmonii Narodowej oraz Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Morawskiej w Czechach.

Jakub Derej jest uczniem III klasy Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bielsku Białej w klasie fortepianu klasycznego i jazzowego. Brał udział w licznych kursach i warsztatach muzycznych. Zdobył wiele nagród kompozytorskich i pianistycznych, w tym za najlepsze wykonania koncertów fortepianowych. Uczestnik orkiestr młodzieżowych prowadzonych przez Adama Sztabę w ramach projektów realizowanych w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego oraz Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy.

Przed nami kolejne koncerty na fortepianie Cadenza.

W poniedziałek, 28 sierpnia, o godz. 19 na Głównym Rynku zabrzmią kompozycje Fryderyka Chopina w wykonaniu Mikołaja Stasiaka, studenta kaliskiego Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego.
W środę, 30 sierpnia, o godz. 19 zaprezentują się utalentowani młodzi ludzie: Maciek Kujawa i Bartek Wawrzyniak, których gra na fortepianie Cadenza w Kaliszu podbiła serca internautów. Wysłuchamy muzyki jazzowej i rozrywkowej. O kolejnych koncertach będziemy informować.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze