Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Fotografie Zoriany Volianskiej w Wieży Ciśnień

Prace Zoriany Volianskiej będzie można oglądać w OKP „Wieża Ciśnień”. Otwarcie wystawy zaplanowane zostało na piątek, 29 lipca.

Zoriana Volianska jest plastykiem-ilustratorem. Urodziła się we Lwowie (Ukraina), gdzie ukończyła studia magisterskie na Akademii Drukarstwa. W 2018 roku wyemigrowała do Polski, gdzie ukończyła studia magisterskie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie mieszka i tworzy w Polsce, w Kaliszu. Artystka zajmuje się grafiką warsztatową, ilustracjami książkowymi, liternictwem oraz fotografią.

Zoriana Volianska mimo swojego młodego wieku wzięła udział w ponad 15 wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jej dorobek artystyczny został doceniony na wielu konkursach fotograficznych i plastycznych.

Cykl fotograficzny „Synestezja” nawiązuje do szczególnych miejsc, spotkań lub wydarzeń. Zdjęcia autorki prowadzą w świat nostalgii, sentymentów, liryczności, elegijności. Każde zdjęcie jest bodźcem wzywającym poszczególne zmysły. Są to impulsy charakterystyczne wyłącznie dla jedynego fizycznego punktu we wszechświecie, który nie ma alternatywy.

Prace Volianskiej będzie można oglądać do 30 września.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze