baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

FOTOPLASTIKON. „Szlachetne zdrowie. Z dziejów medycyny w Kaliszu”

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na nagranie wykładu popularnonaukowego z cyklu „Fotoplastikon. Kalisz na fotografiach z XIX i XX wieku” zatytułowanego „Szlachetne zdrowie. Z dziejów medycyny w Kaliszu”, który wygłosił Maciej Błachowicz. Nagranie bedzie dostępne od 11 kwietnia.

Ludzie od wieków próbowali pokonać trapiące ich choroby. Jednak dzieje medycyny w niewielkim stopniu są opowieścią o postępie mierzonym wyleczeniem pacjenta. To raczej historia niekończących się pomyłek, nieudanych prób i błędnych teorii. Jeszcze w XVII wieku lekarze w ramach diagnozy stawiali horoskopy, a osiemnastowieczny kaliski aptekarz przyczyny nieskuteczności leków upatrywał w czarach. Na kanale YouTube Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu będzie można poznać szczegóły tej tematyki na podstawie nagrania wykładu Macieja Błachowicza pt. „Szlachetne zdrowie. Z dziejów medycyny w Kaliszu”. Początek zaplanowano na godzinę 17:00 11 kwietnia – link do nagrania: https://youtu.be/coMJ-z6NFt0 

Więcej informacji o Fotoplastikonie:

http://ckis.kalisz.pl/wydarzenia/fotoplastikon-szlachetne-zdrowie-z-dziejow-medycyny-w-kaliszu/

Źródło: CKiS

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze