FOTOPLASTIKON. „Szlachetne zdrowie. Z dziejów medycyny w Kaliszu”

Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zaprasza na nagranie wykładu popularnonaukowego z cyklu „Fotoplastikon. Kalisz na fotografiach z XIX i XX wieku" zatytułowanego „Szlachetne zdrowie. Z dziejów medycyny w Kaliszu", który wygłosił Maciej Błachowicz. Nagranie bedzie dostępne od 11 kwietnia.

Ludzie od wieków próbowali pokonać trapiące ich choroby. Jednak dzieje medycyny w niewielkim stopniu są opowieścią o postępie mierzonym wyleczeniem pacjenta. To raczej historia niekończących się pomyłek, nieudanych prób i błędnych teorii. Jeszcze w XVII wieku lekarze w ramach diagnozy stawiali horoskopy, a osiemnastowieczny kaliski aptekarz przyczyny nieskuteczności leków upatrywał w czarach. Na kanale YouTube Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu będzie można poznać szczegóły tej tematyki na podstawie nagrania wykładu Macieja Błachowicza pt. “Szlachetne zdrowie. Z dziejów medycyny w Kaliszu”. Początek zaplanowano na godzinę 17:00 11 kwietnia – link do nagrania: https://youtu.be/coMJ-z6NFt0 

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter