baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

„From New York To Texas” – koncert muzyki amerykańskiej Filharmonii Kaliskiej

Amerykańska muzyka popularna, jazzowa, musicalowa, a nawet country! Kolejna propozycja przygotowana dla kaliskich melomanów w ramach cyklu Karnawał w Filharmonii to koncert, podczas którego najjaśniej rozbłyśnie gwiazda Mariusza Smolija – wybitnego polskiego dyrygenta święcącego triumfy na światowych scenach.

Amerykańska muzyka popularna jest wszechobecna w naszym otoczeniu. Hity i klasyki powtarzane do znudzenia przez większość medialnych nadawców sprawiają, że współczesnemu słuchaczowi trudno skupić się na doskonałych kompozycjach, które zaznaczyły swoją obecność w historii kultury – nie tylko popularnej i nie tylko amerykańskiej. Wyobraźcie sobie Państwo jednak, że Waszą ulubioną radiową melodię zagra Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej w pełnym składzie, a jej ster będzie trzymał wspaniały znawca amerykańskiej kultury, który w zajmujący sposób przedstawi historię drogiego Wam utworu. Czy taki koncert nie brzmi ekscytująco?

Wybór będzie szeroki i każdy mniej lub bardziej zaznajomiony z muzyką zza wielkiej wody słuchacz z pewnością odnajdzie w repertuarze dźwięki najbliższe swojemu sercu. Standardy jazzowe i big bandowe brzmienie, muzyka filmowa, legendarne utwory broadwayowskich scen i melodie country, to tylko duży skrót programu, który zaprezentuje Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej prowadzona przez Mariusza Smolija, jednego z najwybitniejszych dyrygentów swojego pokolenia prowadzących orkiestry w Stanach Zjednoczonych i Europie. American Symphony Orchestra League wyróżniła jego nazwisko na prestiżowej liście najwybitniejszych mistrzów batuty. Mariusz Smolij jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie skrzypiec. Wraz z założonym przez siebie Kwartetem Smyczkowym im. K. Pendereckiego, wyjechał do USA. Kontynuował tam studia m.in. w prestiżowej Eastman School of Music w Rochester, w stanie Nowy Jork. Od wielu lat związany stałymi kontraktami z wybitnymi instytucjami muzycznymi w USA, dyrygował ponad 130 orkiestrami w 28 krajach, na czterech kontynentach, występując na najbardziej prestiżowych estradach koncertowych świata. Obecnie Mariusz Smolij pełni funkcję Dyrektora Artystycznego orkiestry kameralnej Riverside Symphonia w New Jersey oraz Acadiana Symphony Orchestra w Luizjanie.

Wydarzenie „From New York To Texas”. American Pops Concert odbędzie się w piątek, 27 stycznia o godz. 19.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej (Aula UAM).

19.00 to nowa, stała godzina rozpoczęcia koncertów Filharmonii Kaliskiej w 2023 r.

Bilety w cenie 70 zł (bilet normalny) i 60 zł (bilet ulgowy) do nabycia w kasie Filharmonii Kaliskiej, przy ul. Aleja Wolności 2.

Program:

Muzyka filmowa, klasyki Broadwayu, symfoniczny jazz, pop & country w oryginalnych aranżacjach.

Wystąpią:

Mariusz Smolij – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

Źródło: FK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze