Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Fundacja Karola Malaperta zaprasza na premierę seansu astronomicznego „Pierwsza Gwiazdka”

W czwartek o godz. 18:30 w Akceleratorze Kultury odbędzie się premiera świątecznego seansu w planetarium. Autorski spektakl przygotowany przez Planetarium Astro Arena zaprezentuje animator astronomii Daniel Stasiak.

Spotkanie premierowe będzie okazją do wspomnienia fenomenu Gwiazdy Betlejemskiej. Spojrzymy na niebo oczami starożytnych mędrców oraz nowożytnych badaczy. Sprawdzimy czym tak naprawdę mogła być biblijna „gwiazda na wschodzie”. 

W czasie spotkania nie zabraknie odniesienia do bieżącego nieba i astronomicznego spojrzenia na świąteczną „pierwszą gwiazdkę”, która w wigilijny wieczór pozwoli nam zasiąść do tradycyjnej wieczerzy. Czy w tym roku będzie to gwiazda, czy planeta? A może coś zupełnie innego?

Spektakle astronomiczne w Planetarium Astro Arena zawierają odniesienia do kultury popularnej. Pod kopułą planetarium pojawi się więc Święty Mikołaj oraz jego asystenci, a w tle usłyszymy motywy z kolęd i pastorałek. Seans przygotowany jest dla każdego. Zarówno dzieci i młodzież oraz dorośli odkryją swój własny Wszechświat.

Wstęp wolny.

źródło: Fundacja Karola Malaperta

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze