Funkcjonariusze na ratunek samobójcy

Ostrowscy policjanci udowodnili, że słowa roty: "Służyć ludziom nawet z narażeniem życia." nie są tylko pustymi słowami, a codziennością. St. post. Remigiusz Dudka i st. post. Bartosz Szyszka dzięki szybkiej interwencji uratowali życie 25-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo rzucając się pod pociąg.

Gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce interwencji zastali zgłaszających, którzy poinformowali, że mężczyzna wysłał smsa, z którego miało wynikać, że podejmie próbę samobójczą. Osoby poinformowały policjantów, że 25-latek może jednak przebywać w swoim mieszkaniu. Policjanci sprawdzili adres, jednak nikogo tam nie zastali. Następnie, mundurowi ustalili odcinek torów na którym mógł przebywać mężczyzna. Desperat wbiegł na tory i chciał rzucić się pod jadący pociąg. Policjanci natychmiast pobiegli za nim. W ostatnim momencie siłą ściągnęli mężczyznę poza tory kolejowe.
Jak informuje 
Oficer Prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Ostrowie Wielkopolskim, mł. asp. Małgorzata Michaś:

“Dla wszystkich służb priorytetem jest ratowanie ludzkiego życia. 24 stycznia br. policjanci ostrowskiej komendy uratowali młodego mężczyznę. 25-latek poinformował członków rodziny o tym, że chce rzucić się pod pociąg. Bliscy zaalarmowali Policję. Natychmiast dyżurny przekazał informacje policjantom Wydziału Prewencji, st. post. Remigiuszowi Dudce i st. post. Bartoszowi Szyszce. Ostatecznie szczęśliwie nikomu nic się nie stało., a 25-letni ostrowianin został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala.”


Źródło: KPP Ostrów Wielkopolski

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter