reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Funkcjonariuszka „Muszla” wywąchała narkotyki

Policjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali 27-latka, u którego zabezpieczyli ponad 360 gramów dopalaczy i blisko 230 gramów amfetaminy. Miejsce ukrycia narkotyków wskazał pies służbowy „Muszla”. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 27-latek został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowskiej komendy, 23 stycznia na jednej z ulic na terenie miasta zatrzymali mężczyznę w związku z przestępczością narkotykową. Kryminalni znaleźli przy 27-latku woreczki z zawartością białej sypkiej oraz zbrylonej substancji. Okazało się, że są to narkotyki.

Policjanci przeszukali też mieszkanie mężczyzny. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 27-latka mundurowych wspierał specjalnie szkolony pies służbowy „Muszla”. To właśnie on wskazał miejsce, gdzie funkcjonariusze znaleźli dziesięć opakowań z zawartością substancji o różnych konsystencjach. Badania wykazały, że to ponad 360 gramów zabronionych dopalaczy i blisko 230 gramów amfetaminy. Narkotyki ukryte były w piwnicy.

Dodatkowo, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 30 tysięcy złotych, zgrzewarkę, telefon komórkowy i opakowania woreczków foliowych służących do pakowania próżniowego. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych i psychoaktywnych. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za to przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Policji i Prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny tymczasowy areszt.

Źródło: KWP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze