reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Gala Amazonek „Różowa wstążeczka”

W piątek 8 kwietnia w Chodzieskim Domu Kultury odbyła się gala jubileuszu 15-lecia Stowarzyszenia Chodzieskich Amazonek „Różowa wstążeczka”. Hasłem przewodnim tego spotkania było „Siła jest kobietą”.

Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek „Różowa Wstążeczka” rozpoczęło swoją działalność w 2007 roku. Zrzesza kobiety dotknięte rakiem piersi, swoją działalność opiera na pracy społecznej swoich członkiń. Zajmują się m.in. prowadzeniem rehabilitacji fizycznej i psychicznej po zabiegach mastektomii ułatwiających powrót do pracy zawodowej, życia rodzinnego i małżeńskiego, informowaniem i szerzeniem idei wczesnego wykrywania chorób nowotworowych u kobiet oraz skuteczności metod leczenia.

Oprócz członkiń stowarzyszenia amazonek z Chodzieży obecne na gali były również amazonki z Piły, Złotowa, Wągrowca, Szamotuł, Pniew, a nawet z Wałcza, Środy i z Poznania. Obecny na gali senator Adam Szejnfeld w swoim wystąpieniu podkreślił, że to kobiety są siłą.

Udowadniacie to swoją wspaniałą postawą w walce z najgroźniejszą z chorób, również wspaniałym otwarciem się na potrzeby innych, integracją, współpracą, tworzeniem projektów profilaktyki i leczenia, prowadząc też szeroką działalność w zakresie kultury, sztuki,, sportu i rekreacji. Kobiety, członkinie „Amazonek”, dają nie tylko sobie nawzajem wsparcie, ale motywują do tego także i innych. Dzielą się swoją siłą. To Wy, kobiety, jesteście siłą. Życzę wam skrawka nieba.

Adam Szejnefl – Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Wystąpienie główne miały pani prezes Stowarzyszenia w Chodzieży, Małgorzata Polzin oraz pani prezes krajowej Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” Krystyna Wechmann. Uhonorowała ona też panią prezes Małgorzatę Polin odznaką „Bursztynowego Łuku Amazonek”.

Podczas uroczystości składano nie tylko życzenia i gratulacje, ale również i podziękowania dla tych wszystkich, którzy aktywnie wspierają Stowarzyszenie, przede wszystkim burmistrzowi Chodzieży Jackowi Gruszowi, staroście chodzieskiemu, Mirosławowi Juraszkowi oraz pani wójt Gminy Chodzież, Kamili Szajner.

Galę zakończył występ Polskiego Chóru Męskiego pod batutą pana Piotra Jańczaka. Źródło: Adam Szejnfeld, Stowarzyszenie Chodzieskich AmazonekPodoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze