Galeria Tarasina – Noc Muzeów

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina zaprasza na wyjątkową edycję „Nocy Muzeów 2021”, która odbędzie się w kolejną sobotę – 15 maja.

Wydarzenia tego wieczoru będą odbywać się hybrydowo. Premierowa emisja słuchowiska „Ciemność i pleśń”, na podstawie opowiadania Stanisława Lema pod tym samym tytułem, odbędzie się z częściowym udziałem publiczności na patio Galerii. Dla pozostałych widzów i słuchaczy słuchowisko zostanie wyemitowane równolegle na kanale YouTube Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Tym wydarzeniem Galeria chce włączyć się w obchody Roku Lema, który organizowany jest przy okazji setnej rocznicy urodzin pisarza. Za realizację słuchowiska „Ciemność i pleśń” odpowiadają dwaj kaliscy twórcy: Łukasz Glapka – artysta obrazu i dźwięku oraz Wojciech Masacz – aktor kaliskiego teatru i lektor. Do tej pory zrealizowali wspólnie cztery projekty: w 2020 roku nagrali słuchowisko „Undula”, na podstawie opowiadania Brunona Schulza oraz „Nad Bałtykiem”, na podstawie noweli Tadeusza Micińskiego. Rok 2021 przyniósł adaptację opowiadania „Kochanka Szamoty” Stefana Grabińskiego oraz realizację słuchowiska „Ciemność i pleśń”, według opowiadania Stanisława Lema. Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu zorganizowała wraz z twórcami wieczór ze słuchowiskiem. Wydarzenie to będzie oficjalnie odnotowane na stronie www.roklema.pl a trwałym śladem po tym wyjątkowym wieczorze będzie wydawnictwo płytowe z pełną rejestracją słuchowiska. 

W drugiej części Nocy Muzeów, Łukasz Glapka, działający pod pseudonimem Giper, autor kilku wideoklipów, muzyki do instalacji i performansów artystycznych, realizator filmów autorskich oraz kilku słuchowisk da koncert performatywny, który będzie sonorystyczną podróżą przez jego własne eksperymenty, fascynacje muzyczne i filmowe. Koncertowi towarzyszyć będą oryginalne wizualizacje autorstwa Łukasza Glapki, który współtworzy projekty muzyczne: Kurz & SZUMiKURZ.
15.05.2021 Noc Muzeów – Zielona Strefa Galerii Sztuki im. Jana Tarasina – program wydarzeń:

g. 21.00 seans głębokiego słuchania – wydarzenie odbywa się hybrydowo: na patio Galerii z równoległą emisją słuchowiska na kanale YouTube Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu, premierowa emisja słuchowiska: „Ciemność i pleśń”, na podstawie opowiadania Stanisława Lema pod tym samym tytułem / realizacja Łukasz Glapka i Wojciech Masacz;
g. 22.00 Utwory na taśmę i komputer – koncert performatywny / Giper.

Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze