reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Gdzie kupić choinkę w Kaliszu?

Choć do świąt Bożego Narodzenia mamy jeszcze trochę czasu, to nie warto zostawiać zakupów na ostatnią chwilę. Nie można przy tym zapomnieć o wyborze choinki. To właśnie pod nią pojawią się upominki dla naszych bliskich. Dla zabieganych mieszkańców (i nie tylko!) przygotowaliśmy zestawienie, gdzie można kupić choinkę w Kaliszu.

Gdzie można kupić drzewka i za ile?

W Kaliszu znajdziemy kilka punktów, w których zakupimy świąteczne drzewka. Ich ceny zależą od wzrostu oraz gatunku. Rozpoczynają się już od 35 zł za świerki pospolite oraz od 55 zł za jodły kaukaskie. W przypadku Plantacji Choinek z Doliny Baryczy, właściciel poinformował nas, że cena w stosunku do ubiegłych lat wzrosła zaledwie o kilka procent. Dobra informacja dla spóźnialskich – drzewka będzie można kupić do 23 grudnia włącznie.

  • Plantacja Choinek z Doliny Baryczy

Plantacja posiada dwa punkty. Pierwszy z nich znajduje się przy ulicy Łódzkiej 102, jednocześnie stanowi największe centrum choinkowe w Kaliszu. Natomiast kolejny znajduje się przy ulicy Kolejowej, zaraz za Galerią Amber.

  • Kolejny punkt znajduje się w centrum miasta – na ryneczku przy Galerii Tęcza.
  • Kierując się w stronę Ostrowa Wielkopolskiego znajdziemy kolejny punkt, przy ulicy Podmiejskiej.

Choinki znajdziemy również w sklepach. W tym przypadku ceny kształtują się od 29,99 zł za świerk pospolity w Bricomarche oraz 24,99 za ten sam gatunek w Leroy Merlin.

  • Leroy Merlin
  • Bricomarche

Jak należy dbać o choinkę, by służyła nam co najmniej do Świąt?

Przed umieszczeniem choinki w salonie oraz jej udekorowaniem należy ją zaaklimatyzować. Wykonuje się to poprzez przechowanie jej przez 24 godziny w pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi zaledwie kilka stopni Celsjusza. Jak informuje właściciel plantacji, w innym przypadku może wystąpić szok termiczny, który spowoduje opadnięcie drzewka. W dalszej kolejności należy pamiętać o pielęgnacji i podlewaniu rośliny.

Jaki rodzaj drzewka wybrać?

  • Świerk pospolity(1)

Prawdopodobnie jest to najpopularniejsze drzewko. Igły tego drzewka są krótkie (1-2 cm), ciemnozielone, sztywne i kłujące. Opadają dosyć szybko (w czasie od tygodnia do trzech), więc choinkę świerkową najlepiej kupować tuż przed Świętami. Świerk pospolity wydziela żywiczny zapach, nawet kiedy nie dotykamy jego gałązek.

  • Świerk kłujący (świerk srebrny)

Posiada gęsty, zwarty, stożkowaty pokrój i igły o barwie od sinozielonej do srebrzystoniebieskiej. Igły są nieco dłuższe – mają około 2-3cm długości, jak nazwa wskazuje są kłujące. Utrzymują się na gałęziach przez kilka tygodni.

  • Jodła kaukaska

Jodły mają długie, szerokie, ciemnozielone igły oraz gęsty i regularny pokrój – rozłożysty u doły, węższy przy wierzchołku. Drzewka te są najbardziej wytrzymałe ze wszystkich bożonarodzeniowych propozycji. Igły jodeł zasychają i nie opadają, w związku z tym jodłowa „choinka” może stanowić ozdobę przez wiele tygodni (nawet do dwóch miesięcy). Igły są elastyczne, miękkie i nie kłują. Jodła nie wydziela zapachu. Jednak w porównaniu ze świerkami jodła kaukaska to roślina dość droga.

(1) – https://www.leroymerlin.pl/ogrod/swiat-roslin/jodla-czy-swierk-czyli-jaka-choinka-do-domu,e14528,l2724.html

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze