Gdzie można iść na koncert?

Wielu melomanów czeka z niecierpliwością na złagodzenie obostrzeń sanitarnych, które pozwolą cieszyć się licznymi wydarzeniami muzycznymi. Niestety, na razie musimy się pocieszyć możliwością organizacji takich imprez w reżimie sanitarnym i publicznością wypełnioną najwyżej w 50 %. Gdzie i kogo można w najbliższym czasie posłuchać w Kaliszu i okolicach? Zapraszamy do zapoznania się z koncertowej rozkładem jazdy!

Ira i Kortez w Kaliszu 

Jeszcze w tym miesiącu miłośnicy muzyki mogą usłyszeć Korteza, którego koncert został zaplanowany na 24 marca w Hali Sportowej OSRiR w Kaliszu. Kortez, znany z takich utworów jak „Hej wy”, „Z imbirem” czy „Zostań”, rusza w trasę nazwaną „Kwadro Tour 2020”, która pierwotnie miała odbyć się jesienią i zimą ubiegłego roku. Ze względu na pandemię COVID-19, trasa została przesunięta na ten rok. Organizatorzy zapowiadają, że w programie koncertu, obok przebojów Korteza, znajdą się rzadziej wykonywane utwory jak „Co myślisz?”, „Czy to już jest dno?”, „Wiem, że mnie podglądasz”, „Wracaj do domu”,„Dlaczego z Tobą jestem?”, „Boję się”, „Mój dom” i inne. Bilety w cenie 139 zł można nabyć przez stronę biletyna.pl, wciąż są jeszcze wolne wejściówki.

Kalisz odwiedzi także z koncertem zespół Ira. Twórcytakich przebojów jak „Wybacz” czy „Nie daj mi odejść”, a starszym słuchaczom znani z albumu „Mój dom”, zawitają 17 kwietnia (data koncertu przesunięta z 20 marca) i wystąpią – podobnie jak Kortez – w Hali Sportowej OSRiR. Bilety na Irę nadal są dostępne na stronie biletyna.pl (pozostało ich ok. kilkadziesiąt sztuk), a za jeden trzeba zapłacić 85 zł.

Organek, Czesław Mozil i Alicja Majewska w Ostrowie 

Z Muzycznym Stand-upem wystąpi wokalista i akordeonista Czesław Mozil. Artysta wystąpi 25 marca w ostrowskim klubie Stara Przepompownia. Przygotowany program to ciekawa propozycja będąca połączeniem monodramu, stand-upu i koncertu. Bilety do nabycia w cenie 49 zł są do nabycia przez portal kupbilecik.pl. Dodajmy, że od ostatniego koncertu artysty w Kaliszu minie niebawem 4 lata…

Także 25 marca w Ostrowie Wielkopolskim wystąpi Alicja Majewska. Wokalistka zaprezentuje się w koncercie „Żyć się chce”, który odbędzie się w Ostrowskim Centrum Kultury. Jak podkreślają organizatorzy, „w typowy dla siebie sposób łączy tu nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw istotnych; apetyt na życie z żalem i łzami; własne słońce z nocą i mgłą”. Niestety, kto nie zdążył kupić biletu, będzie musiał obejść się smakiem, gdyż koncert Alicji Majewskiej został wyprzedany. Podkreślmy, że artystka ostatni raz do Kalisza zawitała w maju 2019 r.

Dla fanów gitarowego brzmienia bez wątpienia ważnym wydarzeniem będzie koncert Organka w ramach 33. Edycji Festiwalu „Wszyscy Śpiewamy na Rockowo”. Koncert ten odbędzie się 9 kwietnia w Ostrowskim Centrum Kultury. Organizatorzy podkreślają, że Organek gościł ostatnio w OCK 5 lat temu, ale w międzyczasie, w lutym 2019 roku muzyk wystąpił w ostrowskiej Starej Przepompowni. Kaliszanie ostatni raz Organka mogli usłyszeć w 2016 roku w trakcie La Strady i na razie nie zapowiada się na kolejny koncert. Fani, zainteresowani usłyszeniem Organka i spółki na żywo, muszą więc wybrać się do Ostrowa Wielkopolskiego. Bilety na koncert w cenie 70 zł są do nabycia w kasie OCK oraz na www.kultura.pax.pl.Organizatorzy przypominają, że podczas wydarzenia obowiązują następujące zasady sanitarne, tj. ilość osób przebywających w sali ograniczona, obowiązuje: zachowanie dystansu pomiędzy widzami (niedostępne miejsca siedzące oznaczone),zakrywanie ust i nosa,dezynfekcja rąk i obowiązkowa szatnia. 

Dla miłośników klasyki

Coś dla siebie odnajdą nie tylko miłośnicy muzyki rozrywkowej, ale i muzyki klasycznej. Kaliskie Centrum Kultury i Sztuki przygotowało koncert pianisty Michała Drewnowskiego z programem „Chopin – inspiracje, rezonans”, który odbędzie się 28 marca. Bilety w cenie 50 zł są wciąż do nabycia w kasach CKiS oraz przez stronę internetową. Z kolei 8 kwietnia w Auli UAM im. J. Rubińskiego na kaliskim WPA odbędzie się Gala Operowa – Arcydzieła Opery włoskiej i francuskiej w Kaliszu z udziałem solistów światowych scen operowych i festiwali, laureatów międzynarodowych konkursów. Bilety w cenie 100 zł są jeszcze do np. poprzez kupbilecik.pl. Na koniec tej części propozycja dla miłośników klasyki w trochę lżejszym wydaniu: koncert Grupa MoCarta wśród gwiazd, który zaplanowano na 14 kwietnia w Auli UAM w Kaliszu. Ostatnie bilety za 70 zł można nabyć na portalu kupbilecik.pl.

Artyści z dalszymi terminami

Choć nikt nie wie tak naprawdę, jak długo potrwa pandemia i zalecenia sanitarne, to wielu artystów planuje swoje występy w dłuższej perspektywie czasu. I tak swoje koncerty zaplanowali Stanisław Sojka (16 maja, Aula UAM w Kaliszu), Czerwone Gitary (28 maja, OSRiR w Kaliszu), Andrzej Piaseczny (30 maja, Aula UAM w Kaliszu) czy Mikromusic Acoustic Trio (28 maja, w Klubie Stara Przepompownia w Ostrowie Wielkopolskim). Część artystów zaplanowała swoje koncerty dopiero jesienią, a są wśród nich Ania Wyszkoni, O.S.T.R. i DJ Haem(Pleszew), Sławek Uniatowski, Justyna Steczkowska (Kalisz), a także grupa Raz Dwa Trzy (Kalisz, Ostrów Wlkp.). Zapewne sukcesywnie grafik koncertowy będzie się zapełniać, a dużą nadzieją jest zapewne też możliwość organizacji koncertów plenerowych. Sytuacja w tym zakresie bez wątpienia jest rozwojowa i dopiero wczesnym latem okaże się, czy takie wydarzenia będą mogły się odbywać, a jeśli tak, to na jakich zasadach.

Pamiętajmy o obostrzeniach! 

Choć powoli wydarzenia kulturalne wracają do życia, to trzeba pamiętać o obowiązujących obostrzeniach. Na ten moment w ścisłym reżimie sanitarnym mogą funkcjonować galerie sztuk, muzea, biblioteki, teatry, opery i filharmonie. W tych ostatnich miejscach podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Nadal obowiązuje nakaz zakładania maseczki oraz zakaz konsumpcji. Zielone światło na działania otrzymały też kina, jednak póki co z trzech kaliskich kin do życia wróciło jedynie Kino Centrum działające w ramach Centrum Kultury i Sztuki.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter