Gdzie w Kaliszu kupić cukier?

Sklepowe półki pustoszeją, powodując strach i obawy wśród konsumentów. Rodzą się pytania, co jest tego powodem i czy naprawdę mamy się czego bać? Problem ten dotyczy m. in. cukru. Postanowiliśmy więc sprawdzić jak sytuacja przedstawia się w naszym mieście.

W związku z doniesieniami świadczącymi o brakach cukru chociażby w sieci sklepów Biedroncka w internecie zrobiło się naprawdę głośno. Jak powiedział w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl dyrektor operacyjny Biedronki w regionie Wojnicz, problemem nie jest sama dostawa cukru, a jego masowe wykupowanie.

– W magazynach spółek państwowych cukru jest wystarczająco. To, co się dzieje w supermarketach, jest spowodowane fake newsami. Ludzie rzucili się więc do sklepów i wykupili zapasy – mówił w Radiu Łódź przewodniczący komisji rolnictwa i rozwoju wsi, poseł Robert Telus.

Jak podaje Business Insider, problem z “brakami cukru” może leżeć np. po stronie firm przewozowych, które borykają się z brakiem pracowników. Powodem może być też wojna w Ukrainie, która przez Rosję nie może prowadzić normalnego handlu. 

Zdawać by się mogło, że zwiększony popyt na cukier sprawił jego chwilowe braki. Nie jest potwierdzona sama podwyżka ceny kryształu. Wiele wskazuje na to, że to klienci, masowo wykupując cukier, sprawiają, że chwilowo go brakuje.

Postanowiliśmy odwiedzić Lidl, Biedronkę, Twój Market, Społem, Polo oraz parę osiedlowych sklepików żeby przekonać się, czy problem istnieje naprawdę.

 

Lidlu na Piskorzewiu zastaliśmy pustą paletę, jednak już godzinę później miejsce to było zapełnione nowym towarem. Cena: 3.59 zł/kg.

 

Tylko w jednej na trzy Biedronki, do których zdecydowaliśmy się zajrzeć, udało nam się znaleźć śladowe ilości cukru. Cena: 3.49 zł/kg.

 

W sklepie Twój Market przy ulicy Granicznej dostępny był jedynie cukier w kostkach, w miejscu cukru paczkowanego znaleźliśmy jedynie pustą paletę. Cena: 5.99 zł/kg

 

Społem na ulicy Obozowej na półkach znaleźliśmy całkiem spory zapas, jednak widać było, że cieszył się on sporym zainteresowaniem. Cena: 5.55 zł/kg.

 

W Polo Markecie również nie spotkaliśmy się z pustymi paletami. Cena: 5.99 zł/kg lub z polokartą 4.99/kg.

W żadnym z odwiedzonych osiedlowych sklepików nie udało nam się dostać cukru, jednak jego ceny wahały się od 6 zł do aż 8 zł za kilogram. Sprzedawcy dodają, że największym problemem jest samonapędzająca się panika, ludzie kupują cukier w ilościach hurtowych, co powoduje, że kolejny klient może zastać puste półki.

LIMITY

10 kg na jeden paragon – tyle od wczoraj maksymalnie możemy kupić cukru w popularnych dyskontach Biedronka. Taki sam limit wprowadziło również Netto oraz Polo Market.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Ranking najbogatszych samorządów – jak wypadły samorządy z regionu?

7 sierpnia 2022

Ukazał się najnowszy ranking najbogatszych samorządów, przygotowany przez Pismo Samorządu...

czytaj więcej»

Wielkopolski Dzień Pszczół na Zawodziu

7 sierpnia 2022

czytaj więcej»

Trwa rekrutacja do Akademii Prawa Unijnego

7 sierpnia 2022

Szkoła Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości ogłosiła nabór do II edycji programu...

czytaj więcej»

Stracona szansa na zwycięstwo – KKS z remisem u siebie

7 sierpnia 2022

Pechowa końcówka meczu i spory niedosyt. Kakaesiakom nie udało się...

czytaj więcej»

Stochniałek: Opieka nad pacjentami jest dla nas jedną z najważniejszych kwestii

7 sierpnia 2022

Paulina Stochniałek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, postanowiła odnieść się do...

czytaj więcej»

Katarzyna Wieczorek i Kwartet Smyczkowy Folusz wystąpili w Parku Przyjaźni

7 sierpnia 2022

czytaj więcej»