baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Gdzie zjemy najlepsze lody w Kaliszu?

Czy Kalisz ma najlepsze lody? Pogoda za oknem coraz częściej zachęca do spacerów, ale i przyjemnego orzeźwienia. Z uwagi na to, coraz więcej osób poszukuje swoich lodowych faworytów. W rożku, na patyku, gałkowe, a może kręcone? Niezależnie, które z nich lubimy najbardziej – z pewnością znajdziemy je w naszym mieście!

KRASNOLÓD – nietuzinkowe połączenia smakowe, które zaskoczą każde podniebienie

Na próżno szukać tutaj smaku truskawkowego, gdy nie ma sezonu na ten owoc. Dlaczego? Krasnolód to przede wszystkim wysokiej jakości sezonowe składniki i własne receptury. Krasnolód preferuje surowce od lokalnych producentów, a wybierając zagraniczne są one zawsze najwyższej jakości. Polskie sezonowe owoce, orzechy laskowe z Piemontu, pistacje z żyznych gleb wulkanu Etna. Takie właśnie lody znajdziesz w Krasnolódzie.

To prawdziwy game changer! Jeśli poszukujesz w lodach czegoś więcej, a słodkie i od lat znane smaki Cię nie satysfakcjonują – z pewnością musisz zajrzeć do ich miejscówki na Nowym Świecie lub foodtrucka przy teatrze.

Partnerzy z kaliskiego Krasnolóda produkują lody na świeżo na Nowym Świecie i opracowują wraz z właścicielami sieci lokalne smaki jak Bursztynowy na otwarcie w 2022 roku, Andrut Kaliski czy obecny smak miesiąca tort bezowy we współpracy z Cafe Calisia.

  • ul. Nowy Świat 11
  • ul. Plac Bogusławskiego

WILLISCH

Lodziarnie Willisch znane są już od 35 lat. Od około trzech, sezonowo możemy skosztować tych rzemieślniczych lodów również w Kaliszu. Pracownicy korzystają z ponad 40 letniego doświadczenia. Pani Krystyna Willisch, założycielka firmy nadal osobiście kontroluje jakość produktów.

Dobre lody to przede wszystkim surowce. Jakość naszych lodów zaczyna się od selekcji tych najlepszych.

  • Lody Kalisz, ul. Złota 1

ADMAT – po włosku i amerykańsku

Admat w swojej ofercie posiada lody włoskie, które kaliszanie znają i uwielbiają już od lat. Ze świecą szukać osoby, która choć raz w życiu ich nie spróbowała. Oprócz tego, możemy skosztować tam lodów amerykańskich, w gałce, a także shake’ów i gofrów.

  • ul. Główny Rynek 15

Marysieńka

Skoro już o legendarnych lodach mowa, nie sposób nie wspomnieć o kawiarni „Marysieńka”. Przez pierwsze lata był to mały lokal, jednak pomimo rozmiarów, dla wielu mieszkańców stanowił nieodłączny element niedzielnego spaceru. Można było tam spróbować murzynków, czy lodów włoskich maczanych w czekoladzie. „Marysieńka”, jako pierwsza na regionalnym rynku oferowała lody włoskie zarówno śmietankowe, ale sezonowo także truskawkowe i jagodowe, które budziły zachwyt. Tak pozostało do dziś, jednak aktualna oferta jest znacznie bogatsza.

  • ul. Górnośląska 32
  • u. Chopina 9

Poziomka

Poziomka to niepozorne i niewielkie miejsce, które kusi pysznymi lodami, ale nie tylko! Oprócz lodów, możemy skosztować tam wielu gofrowych kombinacji, rurek z kremem, tostów, shake’ów i kawki.

Ich fantazyjnie zdobione desery zyskały sympatię najmłodszych miłośników lodów.

  • ul. Kanonicka 2a

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze