Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Ginące rzemiosło oczami Adama Stelmaszaka

Trzy filmowe portrety rzemieślników, których zawody odchodzą w zapomnienie, przedstawił w środę, 13 grudnia, Adam Stelmaszak. Autor zrealizował produkcje dzięki Stypendium Kulturalnemu Prezydenta Miasta Kalisza.

Bohaterami filmów są kaliscy rzemieślnicy: Marek Wojtas – kominiarz, Zdzisław Gotfryd – snycerz oraz Mieczysław Machowicz – rymarz. Jak podkreśla Adam Stelmaszak, twórca krótkometrażówek, jego celem była prezentacja osób uprawiających wymierające zawody. – To nie tylko okazja do poznania niezwykłych postaci i ich rzemieślniczych historii, ale także szansa na refleksję nad wartością dziedzictwa, które tworzyło miasto – mówił reżyser. – Pokaz przeniesie widzów w świat, który stopniowo zatracamy w szybko zmieniającym się społeczeństwie, przypomni o pięknie rzemieślniczych tradycji Kalisza.

Dodatkiem specjalnym podczas środowego wieczoru w Akceleratorze Kultury był filmowy portret Marty Walczykiewicz – kaliskiej kajakarki, wielokrotnej medalistki mistrzostw świata i Europy, wicemistrzyni olimpijskiej z 2016 roku. Pokazy były także okazją do spotkania i rozmowy z bohaterami prezentowanych materiałów.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze