Gmina Lisków wspiera zakład rehabilitacji

Gmina Lisków przekazała Gminnemu Towarzystwu Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Liskowie dofinansowanie w wysokości 34 tys. zł na zakup aparatu do wykonywania badań USG narządów ruchu w ramach zadania ,,Profilaktyka, ochrona i promocja zdrowia mieszkańców gminy Lisków w 2021 r.’’

Nowy sprzęt pozwoli na diagnostykę wielu schorzeń w tym urazów, zapaleń, wad wrodzonych narządów ruchu czy zmian zwyrodnieniowych i przeciążeniowych stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni. Wykonanie badania USG pozwoli również ocenić efekty leczenia operacyjnego.

Władze gminy zachęcają wszystkich mieszkańców, mających problemy zdrowotne związane z narządami ruchu, do skorzystania z nowego aparatu do USG w celu określenia charakteru zmian, zarówno w ostrych stanach pourazowych czy zapalnych, jak i przewlekłych schorzeniach oraz zwyrodnieniach. W ubiegłym roku Towarzystwo Dzieci i Osób Niepełnosprawnych w Liskowie otrzymało od gminy dofinansowanie w wysokości ponad 29 tys. zł na zadanie ,,Rehabilitacja lecznicza mieszkańców gminy Lisków w 2020 roku.’’, na zakup aparatu do drenażu pneumatycznego wykorzystywanego w przypadku obrzęku limfatycznego oraz fali uderzeniowej, która pomocna jest w zwalczaniu dolegliwości bólowych układu mięśniowo – szkieletowego.

Źródło: Gmina Lisków
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze