Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Gmina Żelazków otrzyma środki na organizację imprez kulturalnych

Gmina Żelazków otrzyma wsparcie finansowe na organizację gminnych imprez plenerowych opiewające na kwotę ponad 82 tys. zł. Środki zostaną przeznaczone na zakup agregatu prądotwórczego i barierek ochronnych.

Dokument podpisali dziś w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kaliszu wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, wójt gminy Żelazków Michał Kraszkiewicz i skarbnik gminy Mariola Warszewska.

Michał Kraszkiewicz zaznaczył, że urządzenie bardzo ułatwi gminie organizację imprez pod gołym niebem:

– To była nasza bolączka. Na terenie gminy Żelazków bardzo często organizujemy różne plenerowe imprezy. Musieliśmy się posiłkować naszymi przyjaciółmi z innych gmin, którzy pożyczali nam sprzęt do obsługi i zabezpieczenia w energię. Dlatego w tym momencie będziemy niezależni, z czego się bardzo cieszymy i dziękujemy za to wsparcie.

Dodał też od kiedy mieszkańcy gminy będą mogli cieszyć się nowym nabytkiem:

– Jesteśmy przygotowani, że ten sprzęt będzie dany do użytku na rozpoczęcie sezonu letniego, mniej więcej już od czerwca, a przede wszystkim na dożynki, które będą się we wrześniu, a w tym roku będą to dożynki powiatowe.

Dokładne źródło dotacji to poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich UE na lata 2014-2020.

– Są to środki z Unii Europejskiej z programu rozwoju obszarów wiejskich. Wydatkujemy je jeszcze ze starej perspektywy unijnej 2014-2020, mimo że już jest nowa perspektywa. W związku z tym w ramach inicjatywy LEADER, za pośrednictwem lokalnej grupy działania Gmina Żelazków otrzyma 82 tys. zł – opisał wicemarszałek Krzysztof Grabowski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze