Godziesze Wielkie z ponad 1 mln złotych

Dokładnie 1 020 362 złotych otrzyma Gmina Godziesze Wielkie. To efekt dofinansowania unijnego, którego dysponentem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Środki zostaną przeznaczone na realizację budowy wodociągu doprowadzającego wodę z ujęcia Kalisz-Lis, który będzie zasilać wodociągi gminne. Umowę podpisano dziś w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

W oficjalnym podpisaniu umowy uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Wójt Gminy Godziesze Wielkie Józef Podłużny oraz Skarbnik Gminy Godziesze Wielkie Anna Szubert.

Mimo trudnych czasów nie zwalniamy tempa i podpisujemy kolejną umowę w ramach PROW 2014-2020. Mimo, że mamy już rok 2021, to korzystamy z okresu przejściowego, kiedy możemy wykorzystać te środki, które są jeszcze w naszej dyspozycji. Tym bardziej, że otrzymujemy jeszcze środki dodatkowe. Dzięki temu możemy jeszcze realizować tę listę rezerwową na której znalazła się m.in. Gmina Godziesze Wielkie. Cieszę się, bo to kolejna gmina z terenu powiatu kaliskiego, która z tych środków korzysta” – tłumaczy Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

“Program Rozwoju Obszarów Wiejskich dał naszej Gminie możliwość realizacji szeregu ważnych inwestycji. Poprzednio z tego programu budowaliśmy oczyszczalnie ścieków w Godzieszach Małych. Teraz zbudujemy wodociąg wspomagający, zasilający wodociągi gminne wodą z ujęcia wody dla miasta Kalisza” – powiedział Wójt Gminy Godziesze Wielkie, Józef Podłużny.

“Chciałbym zaznaczyć, że to pierwsza inwestycja w powiecie, która łączy wodociągowo dwa samorządy. Do tej pory z reguły wodociągi zamykały się na terenie jednej gminy. Myślę, że dojdzie u nas do tego, żeby wykorzystać przykład tej inwestycji i łączyć wodociągi w poszczególnych gminach. Dynamicznie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe będzie sprawiać, że zapotrzebowanie na wodę wzrasta, a dobrych wieści jeśli chodzi o wodę nie mamy, bo spada średnia suma opadów, a między Kaliszem a Turkiem jest statystycznie najmniejsza liczba opadów. Mamy mało lasów i zbiorników, więc na naszym terenie każda złotówka inwestowana w wodę zdecydowanie poprawia jakość życia naszych mieszkańców. Takie wydatki muszą wzrastać, bo w innym razie woda zdeterminuje rozwój i jakość życia na terenie powiatu kaliskiego” – tłumaczy Starosta Kaliski, Krzysztof Nosal.


Źródło: Starostwo Powiatowe

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Kaliska Straż Miejska z nowym komendantem – kto nim został?

7 grudnia 2021

Z końcem tego roku nastąpi zmiana na najwyższym stanowisku w...

czytaj więcej»

Świąteczne Spotkanie z Tradycją w Brzezinach

6 grudnia 2021

Już po raz osiemnasty w świątecznej atmosferze spotkali się przedstawiciele...

czytaj więcej»

Kaliskie Linie Autobusowe ruszyły z mikołajkową akcją

6 grudnia 2021

Kaliski przewoźnik kolejny już raz przygotował dla swoich pasażerów mikołajkowe...

czytaj więcej»

NIK zdecydowała się zawitać do ratusza – powodem remont gabinetu prezydenta

6 grudnia 2021

Po kilku miesięcznej przerwie powraca temat remontu m.in. gabinetu prezydenta...

czytaj więcej»

Villa Calisia zamknięta dla interesantów

6 grudnia 2021

Dodaj tu swój tekst W związku z zarządzeniem Prezydenta Miasta...

czytaj więcej»

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowe auto

6 grudnia 2021

Zespół Szkół Samochodowych wzbogacił się o nowy samochód, który będzie...

czytaj więcej»

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter