Gołuchowskie żubry mają już imiona!

W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie zakończył się konkurs ,,Imiona dla żubrów 2022″. Byczek urodzony 14 maja w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt będzie nosił imię Potus. Krówka natomiast, która przyszła na świat 3 czerwca będzie nazwana imieniem Powita. Właśnie takie propozycje zostały wybrane przez jury pod przewodnictwem pani Ewy Jedlikowskiej — dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

W konkursie trwającym przez cały okres wakacyjny wzięło udział 446 uczestników, którzy nadesłali aż 1630 nazw – 818 dla krówki, 812 dla byczka. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 413 oryginalnych imion dla samca oraz 406 dla samicy, które nie znalazły się do tej pory w Księdze Rodowodowej Żubrów.

Gołuchowska zagroda funkcjonuje już od 1977 roku i do tej pory urodziło się w niej ponad sto cieląt. Żubry niegdyś narażone na wyginięcie, dzięki współpracy hodowców liczą obecnie w Polsce ponad dwa tysiące osobników (stan na koniec 2021 roku to 2429 żubrów).

Uroczyste nadanie imion odbędzie się w Pokazowej Zagrodzie Zwierząt we wtorek 18 października o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników żubrów.

źródło: OKL Gołuchów

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze