reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Gorąco w sejmie. Poseł z naszego okręgu ostro o Korwinie-Mikke

Januszowi Korwin-Mikkemu należałoby dać w pysk. W ten sposób trzeba postępować z takimi gnidami, które podważają to, co dzieje się na Ukrainie i podważają polską rację stanu – powiedział w Sejmie poseł PiS Piotr Kaleta. Wcześniej poseł Dariusz Joński (KO) skierował do Komisji Etyki Poselskiej wniosek o ukaranie naganą Korwin-Mikkego za jego wpisy w mediach społecznościowych ws. Buczy.

Podczas drugiego czytania rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę, poseł PiS Piotr Kaleta podkreślił, że ważne jest, by w tym szczególnym momencie dla bezpieczeństwa ojczyzny posłowie – wypowiadając się zarówno z mównicy sejmowej, jak i w mediach – mówili wspólnym głosem naszego narodu.

Poseł PiS nie przebierał w słowach i ostro wypowiedział się na temat ostatnich komentarzy Janusza Korwin-Mikkego dotyczących wojny na Ukrainie i udziału Rosji. Kontrowersyjny polityk wciąż sugeruje, że cała ta tragedia, która tam się dzieje to mistyfikacja, a Rosjanie wcale nie są winni.

– Przyszło nam żyć w takim czasie i mieć przedstawicieli w tej Izbie, którzy w sposób arogancki i bezczelny nie zgadzają się z naszymi argumentami, podważają je. A jednocześnie możemy odnosić wrażenie, że wspierają te osoby, które dokonują tak haniebnych i podłych czynów na Ukrainie, jak mordowanie Ukraińców – mówił poseł.

 Kaleta przywołał sytuację z 2014 r., kiedy obecny poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke spoliczkował ówczesnego europosła PO Michała Boniego, nazywając go „gnidą, człowiekiem bez honoru”.

– Czyż w ten sposób nie powinno się postąpić dzisiaj z nim? Tak po prostu, zwyczajnie, Januszowi Korwin-Mikke dać po prostu w pysk za to, co robi? Nawet tak, jak on mówił, żeby lać takie osoby kijem. W ten właśnie sposób trzeba by było postępować z takimi gnidami, które w ten sposób podważają to wszystko, co się dzieje na Ukrainie i podważają polską rację stanu – powiedział poseł PiS.

Przypomniał też, że Korwin-Mikke nazywał Władimira Putina ekscelencją.

– Coś bardziej okropnego i bezczelnego chyba się stać nie mogło – ocenił.

– Temu człowiekowi należałoby dać po pysku, pod warunkiem, że to byłby prawdziwy mężczyzna. Jaki jest, widzimy. W związku z tym spuśćmy kurtynę milczenia nad postępowaniem tego człowieka, ale nie zostawiajmy tego w ten sposób – oświadczył Kaleta.

źródło: se.pl, polsatnews, fot.: PAP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze