baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

GORĄCO wokół obsady dyrektora ZSP nr 3 – mamy komentarz D. Grodzińskiego i oświadczenie nauczycieli

Dotarliśmy do oświadczenia 10 członków Grona Pedagogicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 przy ul. Św. Michała 1, którzy oskarżają radnego Koalicji Obywatelskiej Dariusza Grodzińskiego o „bezpodstawne pomówienie” w związku z jego interpelacją z 25 sierpnia 2021 roku. Zadzwoniliśmy do radnego z prośbą o komentarz w tej sprawie.

Pod koniec ubiegłego miesiąca Dariusz Grodziński pisał tak:

– Z narastającym niepokojem obserwuję przebiegi oraz wyniki konkursów na dyrektorów szkół w Kaliszu. Przyczyn tego niepokoju mógłbym wymienić wiele. Obecnie najbardziej zabolało mnie oddanie Szkoły Podstawowej nr 22 im. Józefa Piłsudskiego, w ręce obcej kaliskiemu środowisku osoby, z dość niejednoznaczną historią zawodowo-samorządową i opiniami jej towarzyszącej – pisał Dariusz Grodziński.

– Ten kontrowersyjny wybór zastąpił wspaniałą dyrektorkę, która z sukcesami budowała tą szkołę przez wiele lat, zarówno pod względem infrastrukturalnym, jak i dydaktycznym, kadrowym, społecznym, lokalnym i kulturalnym. W mojej ocenie skrzywdzono zarówno dotychczasową dyrektor, jak i wyrządzono szkodę samej szkole i lokalnej społeczności – argumentował radny.

17 września 2021 roku 10 nauczycieli z Grona Pedagogicznego ZSP nr 3 zdecydowało się odpowiedzieć Dariuszowi Grodzińskiemu. – Wypowiedź oparta jest tylko na opinii Pana Grodzińskiego – piszą nauczyciele. – Społeczność lokalna, pracownicy placówki i rodzice uczniów codziennie dowiadują się o nowych uchybieniach związanych z zarządzaniem placówką przez byłą Panią Dyrektor. Informacje te otrzymujemy od organów prowadzących i nadzorujących placówkę – kontynuują, mówiąc o poprzedniej dyrektorce Monice Karpisiewicz.

Dalej pojawia się mocne stanowisko. – Dziwi nas odwaga Pana Dariusza Grodzińskiego, oceniającego obecną sytuację szkoły oraz życie nowej Pani Dyrektor [Beaty Frontczak-Skrzypińskiej – przyp. red.] na podstawie niesprawdzonych wiadomości. Informacje przekazane do opinii publicznej powinny być pewne, sprawdzone i rzetelne. Wypowiedź Pana Grodzińskiego jest bezpodstawnym pomówieniem – kończą.

Zadzwoniliśmy do Dariusza Grodzińskiego z prośbą o komentarz w tej sprawie. – Poprzednia dyrektor przez 20 lat, na przestrzeni kilku prezydentów i naczelników edukacji, przechodziła wszystkie kontrole pozytywnie i otrzymywała najwyższe oceny zawodowe, dlatego jeżeli są rzekomo jakieś nieprawidłowości, powinny być one zgłoszone do właściwych organów, a nie rozpowiadane bez żadnych dowodów pod nieobecność osoby, która nie może nic powiedzieć na swoją obronę. To nie służy nikomu i niczemu, buduje tylko złą atmosferę – mówił nam radny.

Zapytaliśmy Dariusza Grodzińskiego także o to, dlaczego zarzuca obecnej dyrektor szkoły Pani Beacie Frontczak-Skrzypińskiej „niejednoznaczną historię zawodowo-samorządową”. Oto odpowiedź: – Posiadam informacje o konfliktach i związanych z tym procesach, jakie wynikły z pracą na stanowisku kierowniczym w szkole w Liskowie. Ponadto nie znam dotąd przypadku, gdy ktoś specjalizujący się w szkolnictwie, trafia do zarządów spółek, a potem wraca do szkoły w innym mieście i obcym środowisku. Wiem też o odejściach kadry z tej szkoły, po takim a nie innym rozstrzygnięciu konkursu. To każe mi wzmóc czujność radnego – argumentuje były wiceprezydent miasta.

– Mam prawo troszczyć się o tę szkołę, ponieważ jest ona w moim okręgu wyborczym. Doprowadziłem, jako wiceprezydent, do wybudowania tam placu zabaw i zamiany działek, co dało możliwość wybudowania sali gimnastycznej oraz boiska szkolnego. Powstanie sali pilotowałem w poprzedniej kadencji jako radny. A obecnie jestem jednym z niewielu, jak nie jedynym radnym, który każdego roku wnioskuje o budowę tam wielofunkcyjnego boiska. Składam w tej sprawie wnioski budżetowe, interpelacje i zapytania na komisjach – mówi Dariusz Grodziński.

Jak rozwinie się ta sprawa? Niewątpliwie wiele się może zdarzyć, gdyż sytuacja jest wyjątkowo napięta. O wszelkich nowych wydarzeniach związanych z ZSP nr 3 będziemy informować na bieżąco.

Pojawiła się także wypowiedź wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka, który ujawnił, jakie kontrowersje ciążą na byłem dyrektor ZSP nr 3. O tym więcej tutaj

fot. Dariusz Grodziński, profil na Facebooku

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Dyzma

Daruś kurde, nie pamiętasz te kontrole może musiały być pozytywne. Przecież w SP 22 wsadziliście żonę z-cy naczelnika wydz. Edukacji Panią Darię Jurek na stanowisko v-ce dyrektora, a potem Panią Sekretarkę Sielicką po odejściu Darusi również na v-ce dyr. Ta to psiapsiułka twojej psiapsiułki Pawliczakowej to ta Pani poseł taka ładna wiesz…….

Mariusz W.

Jedna wielka mafia, Krzysiu Jurek w zamian za miejsce pracy otrzymywał dolę(można łatwo sprawdzić w zeznaniach majątkowych a sprawdzić stan faktyczny) dodatkowo żonie Darii załatwił dobrą posadę na którą nie zasługuje bo nie ma zielonego pojęcia(Dyr. W Opatówku…) a pani dyrektor że szkoły w Dobrzecu dobrze z nim żyła więc miała odwagę tak właśnie rządzić…

anonim

Znając nasze realia lewica zamiwcie to pod dywan bo pani dyrektor jest psiapsiołą z p. Karoliną Pawl.

Olga

.

Ostatnio edytowany 2 lat temu przez Olga

Najnowsze