baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Gościsz Ukraińca? Miasto informuje o opłatach za śmieci

Właściciele nieruchomości, u których zamieszkali obywatele Ukrainy, zobowiązani są do złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – informuje Urząd Miasta Kalisza.

Deklaracje należy złożyć w następujących terminach:

– 14 dni od momentu zamieszkania pierwszego mieszkańca, jeżeli do dyspozycji obywateli Ukrainy udostępniono nieruchomość, która wcześniej była niezamieszkała,

– do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym zmieniła się liczba mieszkańców. Dotyczy to nieruchomości, dla których wcześniej były już składane deklaracje.

Zwiększoną opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy uiścić (zgodnie z kwotą wyliczoną w deklaracji) za miesiąc, w którym nastąpiła zmiana liczby osób zamieszkujących. Deklarację należy składać zawsze, gdy tylko zmieni się liczba mieszkańców.

Deklarację można złożyć osobiście – w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kalisza, mieszczącym się przy ul. Tadeusza Kościuszki 1a (stanowisko nr 26). Ewentualnie przesłać pod adres: Urząd Miasta Kalisza – Wydział Finansowy, ul. Tadeusza Kościuszki 1a, 62-800 Kalisz lub w formie elektronicznej za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej Urzędu Miasta Kalisza na platformie ePUAP (epuap.gov.pl).

Informacje dotyczące składania deklaracji można uzyskać pod numerem telefonu 62 76 54 460, natomiast kwestie techniczne związane z obsługą wywozu i wymianą pojemników pod numerem 62 50 49 766.

Źródło: Anna Błaszczyk – Kancelaria Prezydenta Miasta

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze