Wydarzenie_1200x628
baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Gra miejska „Szlakiem średniowiecznych murów obronnych Kalisza”

12 czerwca odbyła się gra miejska zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu. Wydarzenie wpisało się w obchody święta Miasta Kalisza. Uczniowie z Kalisza oraz okolicznych miejscowości mieli okazję wykonywać zadania wzdłuż pozostałości średniowiecznych murów obronnych Kalisza.

Zwycięzcą i zdobywcą Pucharu Prezydenta Miasta Kalisza została Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1 im. Konstytucji 3 Maja w Kaliszu, a trzecie Szkole Podstawowej nr 9 im. 25 Dywizji Piechoty Ziemi Kaliskiej w Kaliszu.

W skład jury weszli: pani Monika Sobczak Waliś – Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Gołuchów, pan Ireneusz Pilas z Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku oraz pan Wojciech Zjawiony z Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej.

Uroczystość podsumowania i wręczenia nagród odbyła się w Sali Recepcyjnej Ratusza. Nagrody i dyplomy wręczyli Wiceprezydent Miasta Kalisza Grzegorz Kulawinek oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Joanna Patrzykąt.

Jak podkreśliła pani Monika Kubiak, nauczyciel historii i inicjator wydarzenia:

„Gra jest efektem pracy koła historycznego działającego w SP nr 2 w Kaliszu, a cel tego przedsięwzięcia to przede wszystkim propagowanie wśród młodzieży znajomości historii naszego miasta.”

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Barbara

W artykule jest błąd. Wygrała Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Opatówku.

Sandy

Średniowieczne mury Kalisza brzmią fascynująco! Jeśli interesujesz się historią, możesz również chcieć dowiedzieć się więcej o starożytnej broni i narzędziach z różnych epok. Niedawno natrafiłem na stronę, która oferuje pewien unikalny wgląd w to, szczególnie przez pryzmat przedmiotów kolekcjonerskich. Możesz ją sprawdzić tutaj https://bloodycase.com/pl/case/shadow Jest trochę inna, ale nadal nawiązuje do idei patrzenia w przeszłość, tylko w bardziej interaktywny sposób. Zaangażowanie w historię nie zawsze oznacza książki lub wycieczki; czasami chodzi o znalezienie tych małych elementów, które łączą nas z różnymi czasami i miejscami.

Najnowsze