baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Gród na Zawodziu stanął w płomieniach! Trwa akcja strażaków!

Do zdarzenia w Rezerwacie Archeologicznym na Zawodziu doszło tuż przed północą. Dyżurny kaliskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pojawieniu się płomieni o godzinie 23:37. Na terenie rezerwatu pracuje 10 zastępów straży pożarnej.

Na ten moment na terenie rezerwatu wciąż trwa akcja strażaków, którzy zlokalizowali źródło pożaru w jednej z drewnianych chat i odcięli je od otoczenia tak, by ogień nie rozprzestrzeniał się dalej. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, choć sama drewniana chata, w której pojawił się ogień doszczętnie spłonęła. Na ten moment nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia co mogło być przyczyną pożaru.

AKTUALIZACJA

Państwowa Straż Pożarna powiadomiona została bezpośrednio poprzez Monitoring Sygnałów Pożarowych zainstalowany w Rezerwacie.

Obecnie przyczyny pożaru bada policja. Szkody ocenione zostaną natomiast przez Inspektorat Nadzoru Budowlanego, który wyda decyzję co do potencjalnej rozbiórki chaty. Muzeum jest ubezpieczone i będzie występować o odszkodowanie, z którego pokryte zostaną koszty odbudowy chaty.

Pogorzelisko zostało zabezpieczone przed wejściem osób zwiedzających. Obecnie Rezerwat jest czynny dla zwiedzających.


Fot.: M. Juszczak

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze