Groźny pożar w Zborowie

Do bardzo groźnego pożaru doszło 20 września w miejscowości Zborów, w podkaliskiej gminie Żelazków. Z niewyjaśnionych przyczyn zapaleniu uległ gaz acetylen przy reduktorze butli, na terenie jednego z gospodarstw rolniczych. 

W pierwszej kolejności zabezpieczono miejsce zdarzenia oraz wyznaczono strefę niebezpieczną. Przystąpiono do schładzania  butli poprzez podanie jednego prądu wody przy pomocy stanowiska bezobsługowego przez okres 1 godziny. Po upływie tego czasu przerwano schładzanie i przystąpiono do sprawdzania temperatury butli przy użyciu kamery termowizyjnej w odstępach 10 minutowych. Czynność tą przeprowadzono czterokrotnie przy każdym z pomiarów występowała ta sama temperatura 14°C na całej powierzchni butli. Ostatecznie butla została umieszczona w zbiorniku z wodą na okres 24h. W działaniach trwających niemal 2,5 godziny, wzięło udział 5 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w tym Grupa Operacyjna Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu pod dowództwem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu st. bryg. Tomasza Polaka.

źródło: KM PSP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze