reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Grupa Antczak planuje rozwój m.in. w najmie instytucjonalnym i na rynku niemieckim w 2023

Plany Grupy Antczak na bieżący rok to m.in. rozszerzenie aktywności w Niemczech w obszarze apartamentów premium i intensyfikacja działań w sektorze PRS, poinformował CEO Marcin Antczak.

Chcemy kontynuować dotychczasową strategię skoncentrowaną na zróżnicowaniu lokalizacji prowadzonych inwestycji. W segmencie residential wybierać będziemy raczej mniejsze i bardziej kameralne projekty przy zachowaniu ich wysublimowanego, oryginalnego stylu i ponadstandardowej jakości wykończenia. Potencjał widzimy też w segmencie PRS, dlatego włączyliśmy go na stałe do naszej strategii – powiedział Antczak, cytowany w komunikacie.

W planach grupy na 2023 r. jest również rozszerzanie aktywności na terenie Niemiec w obszarze apartamentów premium. W ramach inwestycji Projekt Q5 w Berlinie powstają dwa kameralne apartamentowce, dodano.

W zakończonym 2022 r. oddała do użytku ponad 620 mieszkań, m.in w Warszawie, Poznaniu i Kaliszu. W segmencie generalnego wykonawstwa przekazała klientom 433 tys. m2 powierzchni magazynowo-przemysłowych w stosunku do 240 tys. m2 oddanych rok wcześniej.

Budowę mieszkań, domów i apartamentów Grupa Antczak realizuje zarówno w ramach własnego portfolio deweloperskiego, jak i w oparciu o generalne wykonawstwo, przypomniano.

Mimo radykalnego pogorszenia się poziomu popytu ze względu na wysokie stopy procentowe i rekordową inflację, deweloper notuje nadal satysfakcjonujący poziom sprzedaży również w segmencie premium. W 2022 r. sprzedano wszystkie domy w warszawskiej inwestycji Bluszczowe Wille. Zakończono też sprzedaż mieszkań i apartamentów w kameralnych kaliskich lokalizacjach, jak Między Mostami oraz Łódzka 7. Grupa zakłada utrzymanie dobrego poziomu sprzedaży także w przypadku innych aktualnie kończonych obiektów, jak Ziębicka 14 w Poznaniu, Ursus Nova w Warszawie oraz w kaliskich River Side i Botaniczna House. Spółka rozpoczęła też prace przy dwóch nowych inwestycjach – Drzymały w Poznaniu i Rezydencji Asnyka w Kaliszu – wymieniono w materiale.

W obszarze inwestycji logistycznych w 2022 r. Grupa Antczak przekazała do użytkowania wybudowane hale magazynowe o powierzchni ponad 430 tys. m2. To prawie dwukrotnie więcej niż w roku 2021. W samych podwrocławskich Magnicach dla międzynarodowej firmy GLP oddano na początku grudnia ub. r. dwa obiekty o łącznej powierzchni 90 tys. m2, podano także. 

– Koniec 2022 r. to finalizacja pierwszego etapu osiedla Bulwary Praskie, zlokalizowanego przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Grupa Antczak jest generalnym wykonawcą czterech budynków ze 179 mieszkaniami o łącznej powierzchni 12,3 tys. m2. Piąty budynek, realizowany w ramach drugiego etapu, będzie miał 142 mieszkania o łącznej powierzchni 6,3 tys. m2 – czytamy dalej.

Jako kolejny filar prowadzonego biznesu spółka wybrała segment PRS, czyli najmu instytucjonalnego. Prekursorski i zarazem sztandarowy dla grupy projekt to inwestycja Grochowska 1. Spółka otrzymała pozwolenie na rozpoczęcie budowy 10-kondygnacyjnego budynku z 202 lokalami. Obecnie trwają uzgodnienia z docelowymi inwestorami, zakończono w informacji.

Grupa Antczak jest obecna jako deweloper, generalny wykonawca i inwestor w całej Polsce, działa również na rynku niemieckim. W jej ofercie jest realizacja mieszkań, domów i apartamentów wypoczynkowych, a w segmencie logistycznym powierzchni magazynowo – przemysłowych. Grupa inwestuje też w obiekty hotelowe, biurowe i galerie handlowe. 

źródło: inwestycje.pl

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze