Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Grupa Antczak wybudowała w 2023 roku niemal 800 mieszkań

Mimo niełatwego otoczenia rynkowego Grupa Antczak z sukcesem zakończyła kluczowe inwestycje w sektorze mieszkaniowym. Działając jako deweloper i generalny wykonawca, Grupa oddała do użytku niemal 800 mieszkań w Warszawie, Łodzi, Kaliszu i Berlinie.

Budowę mieszkań, domów i apartamentów Grupa Antczak realizuje zarówno w ramach własnego portfolio deweloperskiego, jak i w oparciu o generalne wykonawstwo. Wyzwaniem dla Grupy była m.in. duża zmienność po stronie popytowej i rosnące ceny materiałów budowlanych. Dodatkowo we wrześniu 2023 roku, w wyniku braku uzyskania zapłaty za prace zrealizowane na rzecz innych podmiotów, otwarto postępowanie układowe Firmy Budowlanej Antczak wchodzącej w skład Grupy Antczak. Grupa intensywnie pracuje nad rozwiązaniami, które pozwolą w uzgodnionych terminach uregulować płatności wobec kontrahentów i partnerów biznesowych.

Mimo tych wyzwań Grupa utrzymała wysoki poziom produkcji i sprzedaży mieszkań i apartamentów klasy premium. Jako deweloper Grupa zakończyła budowę 314 mieszkań w projektach Ursus Nova w Warszawie, RiverSide w Kaliszu i Projekt Q5 w Berlinie. Inwestycje te charakteryzują się wysokiej klasy wykończeniem – zarówno samych mieszkań, jak i części wspólnych. Budynki powstały w pobliżu terenów zielonych i rekreacyjnych oraz zapewniają mieszkańcom dostęp do dogodnych połączeń komunikacyjnych. Inwestycją Projekt Q5 Grupa zadebiutowała na niemieckim rynku deweloperskim, na którym w kolejnych latach chce wzmacniać swoją obecność.

Z kolei działając jako generalny wykonawca Grupa Antczak przekazała klientom instytucjonalnym 481 mieszkań zrealizowanych w ramach trzech projektów deweloperskich – dwóch w Warszawie i jednego w Łodzi. Poprzez realizację tych kontraktów Grupa wzmocniła swoje kompetencje nie tylko w tradycyjnym segmencie deweloperskim, ale też w dynamicznie rozwijającym się sektorze najmu instytucjonalnego (PRS), w którym planuje dalszą aktywność w 2024 roku. W 2023 roku Grupa wybudowała łącznie na rzecz klientów indywidualnych i instytucjonalnych 795 mieszkań w sześciu projektach.

– Za nami udany i pracowity, choć także trudny rok. Mimo wyzwań, przed jakimi stoi dziś wiele podmiotów budowlanych, zrealizowaliśmy niemal 800 mieszkań, rozwijając własne portfolio, we współpracy z największymi polskimi deweloperami i na rzecz wiodącego w Europie operatora PRS. Kontynuujemy ciekawe inwestycje na rodzimym dla nas rynku wielkopolskim, takie jak Drzymały 17 w Poznaniu, Rezydencja Asnyka, Łódzka 7 i Botaniczna House w Kaliszu oraz Kaliska Park w Turku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, konsekwentnie stawiamy na wykorzystanie nowych technologii i proekologicznych rozwiązań – Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak.

Rok 2023 był też czasem sukcesów Grupy Antczak w międzynarodowych konkursach branżowych. Zrealizowane w 2022 roku osiedle Między Mostami zdobyło prestiżowe wyróżnienie w konkursie European Property Awards w kategorii „Residential Development 20+ Units”. Ocena ponad 80 ekspertów koncentrowała się na jakości projektu, użytkowości, innowacyjności, oryginalności i zaangażowaniu w zrównoważony rozwój. W ramach osiedla, zaprojektowanego przez poznańską pracownię MODO Architektura, powstało w Kaliszu 77 wysokiej jakości mieszkań.

Grupa Antczak jest deweloperem, generalnym wykonawcą i inwestorem, realizującym ambitną strategię rozwoju w sektorach mieszkaniowym, logistycznym, hotelowym oraz PRS. Dzięki biurom w Kaliszu, Warszawie, Krakowie i Berlinie firma prowadzi projekty i inwestycje w całej Polsce oraz na rynku niemieckim. Krajowi i międzynarodowi klienci, z którymi od wielu lat współpracuje Grupa Antczak, doceniają jej kompetencje wykonawcze, standardy w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowanie w ochronę środowiska.

Źródło: Grupa Antczak

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze