Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Grupa Antczak wykonawcą Zakładu Medycyny Nuklearnej w Kaliszu

Grupa Antczak, w oparciu o umowę z generalnym wykonawcą, prowadzi prace związane z przebudową i rozbudową Ośrodka Radioterapii w Kaliszu. W ramach inwestycji powstaje Zakład Medycyny Nuklearnej z nowoczesną pracownią izotopową. To kolejny projekt realizowany przez spółkę w sektorze budownictwa specjalistycznych obiektów medycznych.

Inwestycja jest realizowana w kaliskim Ośrodku Radioterapii, który jest filią Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu. W 2014 roku przy ul. Kaszubskiej 12 w Kaliszu został oddany do użytku nowoczesny dwukondygnacyjny obiekt. Prowadzona jest w nim radioterapia chorych z rozpoznaniem nowotworów złośliwych w warunkach ambulatoryjnych i szpitalnych. Celem trwających w Ośrodku prac budowlanych jest powstanie Zakładu Medycyny Nuklearnej (ZMN), zajmującego się diagnostyką medyczną z wykorzystaniem izotopów promieniotwórczych.

Generalnym wykonawcą zadania jest spółka Health Technologies, a Grupa Antczak odpowiada za realizację prac budowlanych. Nowy obiekt będzie spełniać restrykcyjne wymogi związane z bezpieczną pracą ze źródłami promieniowania jonizującego. Znajdzie się w nim pracownia izotopowa klasy II wraz ze śluzą dozymetryczną oraz magazynem źródeł i odpadów medycznych. Pracownia zostanie ulokowana w sposób umożliwiający bezpośrednie podawanie izotopu do pomieszczenia aplikacji oraz do poczekalni gorącej PET. Dostawa oraz odbiór źródeł i odpadów medycznych będzie następować z zewnątrz budynku, co dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo pracy.

-Budowa specjalistycznych obiektów medycznych wymaga ogromnego doświadczenia i najwyższej jakości wykonania. Cieszę się, że działając na rzecz rozwoju kaliskiego Ośrodka Radioterapii możemy wykorzystać nasze kompetencje w realizacji wielu kontraktów dla sektora medycznego. Jeszcze większą satysfakcją jest dla nas fakt, że nasze miasto wzbogaci się o niezwykle potrzebny zakład medycyny nuklearnej. Nasza Grupa od wielu lat wspiera rozwój ochrony zdrowia w regionie – nie tylko jako dostawca usług, ale też jako sponsor sprzętu i donator wielu lokalnych placówek medycznych – mówi Marcin Antczak, CEO Grupy Antczak

Grupa Antczak jest deweloperem, generalnym wykonawcą i inwestorem na rynku nieruchomości. Dzięki biurom w Kaliszu, Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Berlinie, Grupa prowadzi projekty w całej Polsce oraz na rynku niemieckim. Krajowi i międzynarodowi klienci Grupy doceniają jej kompetencje wykonawcze, standardy w obszarze zrównoważonego rozwoju oraz zaangażowanie w ochronę środowiska.

Źródło: Grupa Antczak

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze