Grupa „SPEED” w Kaliszu

Najlepsi policjanci z Wielkopolski wyposażeni w sprzęt do walki z piratami drogowymi pojawili się na terenie miasta i powiatu kaliskiego. Grupa „SPEED”, bo o niej mowa, została powołana, po to aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych.

Nowoczesne auta z mocnymi silnikami skłaniają niektórych kierowców do łamania przepisów. Takie osoby powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg. Okazuje się, że do osób lubiących brawurę za kierownicą nie docierają profilaktyczne przekazy policjantów ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze. Aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom ruchu drogowego i przeciwdziałać niebezpiecznych zachowaniem na drodze powołany został specjalny zespół „SPEED”, w skład którego wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego z garnizonu wielkopolskiego.

Tym razem na terenie miasta i powiatu kaliskiego pojawili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim, Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie oraz Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Na teren miasta i powiatu wyjechało dodatkowo 7 oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów w tym te szczególne – wyposażone wideorejestratory. Funkcjonariusze kontrolowali nie tylko prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ale również to, czy nie wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W trakcie ośmiogodzinnych działań policjanci skontrolowali 87 pojazdów. Łącznie, ujawnili 73 wykroczeń związanych przekraczaniem dopuszczalnej prędkości oraz 7 innych naruszeń przepisów ruchu drogowego. Za rażące zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, związywane z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali prawa jazdy 3 kierowcom – będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze