Grzywna za sprzedaż alkoholu nieletnim

Policjanci z Zespołu do spraw Nieletnich ujawnili ostatnio przypadek sprzedaży alkoholu osobom nieletnim. Funkcjonariusze patrolujący miasto zauważyli dwoje młodych, którzy wychodzili ze sklepu, a na widok policjantów zaczęli zachowywać się nerwowo. To wzbudziło podejrzenia - jak się potem okazało słuszne.

Policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli chłopaka i młodą dziewczynę wychodzących ze sklepu. Na widok funkcjonariuszy oboje zaczęli się nerwowo zachowywać. Podczas legitymowania szybko wydało się co było powodem zdenerwowania 17-latka i jego 16-letniej towarzyszki. Okazało się, że chwilę wcześniej kupili w sklepie alkohol. 49-letni sprzedawca jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut. Za swój czyn odpowie przed sądem, grozi mu kara grzywny.

“Zdajemy sobie sprawę, że określenie wieku młodej osoby „na oko” jest bardzo trudne. Dodatkowym utrudnieniem są maseczki, które nosimy w związku z pandemią. Jednak sprzedawcy muszą mieć świadomość, że w przypadku najmniejszych wątpliwości mają nie tylko nie tylko prawo, ale i obowiązek poprosić klienta o okazanie dowodu tożsamości. Taka reakcja świadczy nie tylko o przestrzeganiu obowiązującego prawa, ale również o odpowiedzialności za siebie i innych. Nieodpowiedzialni sprzedawcy nie zdają sobie chyba sprawy, że sprzedając alkohol nieletniemu, mogą się przyczynić do wielu późniejszych tragicznych wydarzeń.” – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Policja przypomina, że o fakcie wykrycia sprzedaży alkoholu osobom nieletnim, zawsze powiadamiany jest organ wydający zezwolenie na obrót alkoholem. W związku z tym, karę może ponieść również przedsiębiorca prowadzący punkt handlowy. Grozi mu utrata koncesji na sprzedaż alkoholu.


Źródło: KMP w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter