Hala logistyczna Poczty Polskiej otwarta w Kaliszu

W Kaliszu otwarto nową sortownię Poczty Polskiej, która jest zlokalizowana na terenie Strefy Gospodarczej Dobrzec-Zachód. Pomieszczenia znajdują się w obiekcie należącym do firmy Panattonii.

Dogodna lokalizacja, doskonale skomunikowana z drogami krajowymi ma umożliwić lepszą obsługę mieszkańców południowej części województwa wielkopolskiego. Na tym obszarze krajowy operator pocztowy dystrybuuje ponad 88 milionów przesyłek listowych i reklamowych oraz około 7 milionów paczek i przesyłek kurierskich miesięcznie.

“Pomieszczenie znajdujące się w obiekcie należącym do firmy Panattoni jest nowoczesne i funkcjonalne. Cieszę się, że to właśnie tutaj swoją siedzibę będzie miała Poczta Polska. Robimy wszystko, by Kalisz wykorzystał swoją bardzo dobrą lokalizację. Rozwijamy sieci komunikacyjne, powstają nowoczesne obiekty, coraz większe obszary przeznaczamy pod usługi przemysłowe – jesteśmy w stanie pełnić rolę centrum logistycznego” – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza. “Dużo prywatnych firm kurierskich wybiera tę lokalizację, nie mogło też zabraknąć Poczty Polskiej. Gratuluję inwestycji. Poczta Polska bardzo dobrze funkcjonowała i teraz z pewnością będzie nadal się rozwijała.” 

 

“To ważny dzień dla Kalisza – mamy możliwość pokazać wszystkim jak Poczta Polska będzie w przyszłości wyglądała. Nowoczesny obiekt, w którym dziś się znajdujemy to 4300 metrów kwadratowych i 3700 metrów powierzchni ładunkowej. Dbamy o pracowników. Mamy ponad 650 metrów powierzchni socjalno-biurowej. Wszystkie bramy wjazdowe są nowe, znajdujemy się w dobrym miejscu, jeżeli chodzi o połączenie komunikacyjne” – powiedział Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej S.A. “W tym obiekcie będziemy opracowywali przede wszystkim przesyłki kurierskie. Nie możemy zapomnieć o usługach logistycznych – mamy odpowiednie warunki, by koordynować przesyłki logistyczne krajowe i międzynarodowe.”

Przedstawiciele zarządu Poczty Polskiej, a także kierownictwa hali uroczyście zainaugurowali działalność nowej sortowni, przecinając wstęgę. Przybyli na otwarcie goście zwiedzili obiekt i zapoznali się z przebiegiem procesu logistycznego. Obecni byli parlamentarzyści, przedstawiciele Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, reprezentanci zarządu, dyrektorzy i kierownicy spółki.

 

Źródło: Urząd MIasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w Brzezinach

28 czerwca 2022

25 czerwca o godzinie 23:41 do Stanowiska Kierowania KM PSP...

czytaj więcej»

Pożar ciągnika siodłowego

28 czerwca 2022

28 czerwca Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w...

czytaj więcej»

Ćwiczenia “Woda 2022”

28 czerwca 2022

28 czerwca odbyły się ćwiczenia „Woda 2022” na terenie kąpieliska...

czytaj więcej»

„Cztery pory roku” – projekt Książnicy Pedagogicznej

28 czerwca 2022

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu podsumowała całoroczny projekt czytelniczy „Cztery pory...

czytaj więcej»

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

28 czerwca 2022

Artyści z Południowej Wielkopolski reprezentowali nasz region w 56. Ogólnopolskim...

czytaj więcej»

Prace modernizacyjne zakładu Orli Staw

28 czerwca 2022

Trwa realizacja jednego z kluczowych i najbardziej złożonych zadań przewidzianych...

czytaj więcej»