reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Have a nice cry! – otwarcie wystawy

8. kwietnia 2022 w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina została otwarta wystawa Ewy Mrozikiewicz i Bartosza Zimniaka, zatytułowana Have a nice cry!

To prezentacja projektu nagrodzonego w 5. edycji Konkursu dla kuratorów. Duet artystyczno-kuratorski, tworząc przestrzeń wystawy, chce podkreślić kluczową rolę terapii psychologicznej, holistycznie traktując tematy dbania o siebie i rozwoju więzi międzyludzkich. Centrum ekspozycji jest przytulna przestrzeń do wyciszenia się i odpoczynku stylizowana na gabinet terapeutyczny. W niej prezentowane jest słuchowisko Bartosza Zimniaka z 2021 r. pod tytułem „Smutna Ballada o Złotej Rybce”. Tam też można poddać się aromaterapii – w każdym tygodniu prezentacji zmieniane będą olejki zapachowe emitowane w „gabinecie”. Na ścianach Galerii prezentowany jest cykl rysunków Ewy Mrozikiewicz z lat 2018-2022. Ponadto w sali wystawienniczej oglądać można dwie prace Bartosza Zimniaka: rysunek performatywny „Fala”, 2018-2022, a także rzeźbę pt. „Nadmierność”, 2014-2022.

Kojący charakter wystawy podkreśla wszechobecny kolor niebieski, według naukowców stabilizujący układ nerwowy. Prezentowane prace dotykają tematu równowagi psychicznej, uzależnień, śnienia i podświadomości oraz krytyki kapitalizmu. Wystawa jest prezentowana w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina do 27 maja 2022 roku i została wpisana w program wydarzeń towarzyszących 62. Kaliskich Spotkań Teatralnych. Patronat medialny nad wystawą objął „Notes na 6 tygodni”, natomiast partnerem wystawy jest firma Planteon, dzięki której uczestnicy wernisażu jak i goście odwiedzający wystawę mogą skosztować Klitorii Ternateńskiej – naparu z niebieskich kwiatów, działającego relaksacyjnie i antystresowo.

Źródło: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze