baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Hip-hopowe 50-lecie w Szałem [ZDJĘCIA]

11 sierpnia 1973 roku w Nowym Jorku, nieznany wówczas nikomu Dj Kool Herc położył dłonie na gramofonie i zaczął się hip hop…

Takimi słowami rozpoczęła się prowadzona przez Gorzkiego impreza na Małej Plaży w Szałe, przy Jeziorze pokrzywnickim w piątek 18 sierpnia 2023.

Gwiazdami tego wieczoru niewątpliwie były hip hopowe legendy w osobie pioniera polskiego rapu Liroya oraz weterana nowojorskiej sceny hip hop w osobie rapera Afu Ra, których koncerty rozgrzały do czerwoności tłumy gromadzące się tego wieczoru przy scenie Małej Plaży  – kultowy utwór „Scyzoryk” aż podnosił ludzi w powietrze, a relację z tego dnia niebawem obejrzeć będzie można na stronie www.malaplaza.pl . Imprezę z okazji 50 lecia hip hopu uświetnił również występ Vanessy Power Kujawiak – finalistki programu You Can Dance (TVN), która wprowadziła publiczność w świat hip hopu tańcem, a legendy hip hopu pozostawiły po sobie ślad w postaci odbicia dłoni, które wmontowane zostaną jesienią na powstającej w Szałe Alei Gwiazd wzdłuż Słonecznej Promenady.

Kluczowym  elementem imprezy był konkurs „RapPrix Mała Plaża”, w którym udział wzięło 13 młodych składów/solistów (Sepson & Majkel, GalMaster, Suchy, Blessy, Roseboiiz, Pyru, Macevsky, mBaku, VexxToKozak, Mich4u, Profan, Mały E$ oraz   Eber i Pablo). Poziom raperski był bardzo wysoki. Finał uświetnił pokaz fajerwerków przygotowany na cześć hip hopu przez kaliskich pirotechników z NajlepszeFajerwerki.pl, a finalistą został Mały E$, który następnego dnia w nagrodę nagrał wspólny utwór z Liroyem, Gorzkim oraz AfuRa w „Studio Sauna” Roberta Balcerzaka w Pawłówku, który jednocześnie komponował muzykę do projektu. Wyróżnienie otrzymali także Eber oraz Pablo, którzy zajęli w konkursie drugie miejsce.

Najważniejszym jednak był cel, czyli urodzony z porażeniem mózgowym Miki – chłopak, dla którego w trakcie imprezy zbierano (i uzbierano ponad 6000 zł) fundusze na nowy wózek oraz rehabilitację. Fundusze w dużej mierze pochodziły ze zbiórki prowadzonej przez inicjatora projektu, prezesa fundacji Pomaganie Jest Trendy Krzysztofa Gorzkiewicza oraz Tomasza Różańskiego  – autora książki „Terapie Konopne” oraz prezesa fundacji „Konopie Uratują Świat”, która również w trakcie imprezy sprzedawała „jointy” z CBD, przekazując z nich dochód na Mikusia.

Liroy z całą rodziną pozostali w Szałe do niedzieli, spędzając czas z dziećmi na Małej Plaży.  

Zdj. Przemysław Szczeblewski, tekst: Mała Plaża Szałe

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze