Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Historia grodu w Kaliszu – Zawodziu z wykorzystaniem animacji 3D

Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej zaprasza na prezentację krótkiego filmu opowiadającego historię grodu w Kaliszu – Zawodziu z wykorzystaniem animacji 3D. Na potrzeby produkcji odtworzone zostały zabudowania kolejnych faz rozwoju ośrodka od IX do XIII wieku. Autor filmu, Mateusz Osiadacz, jest archeologiem, grafikiem i twórcą filmowym. Projekt realizowany jest w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Przed projekcją filmu zostanie podpisany list intencyjny dotyczący współpracy Muzeum z Bractwem Rycerskim Ziemi Kaliskiej, Stowarzyszeniem „Kolovrat”, Kaliską Drużyną Wojów Zawodzie, Mieczysławem Machowiczem i Mateuszem Moszczyńskim.

Po filmie uczestnicy spotkania będą mogli zapoznać się z przygotowanymi treściami na gogle VR, w tym ze zdigitalizowanymi i zrekonstruowanymi 3D polskimi i zagranicznymi zabytkami archeologicznymi, pochodzącymi z wcześniejszych prac autora filmu. Udostępnione dla zwiedzających będą starożytne, średniowieczne oraz młodsze obiekty, takie jak egipskie piramidy, monumenty rzymskie, stanowisko Bródno Stare, neogotycki kościół, a także filmy sferyczne. Przygotowane przez Bevel Studio aplikacje VR umożliwią m.in. zwiedzanie wirtualnego muzeum, wejście do wczesnośredniowiecznej chaty i aktywne użycie znajdujących się tam przedmiotów, przećwiczenie łucznictwa oraz ulepienie własnego wirtualnego naczynia. Dodatkowo zaprezentowane będą liczne wydruki 3D zeskanowanych i zrekonstruowanych zabytków.

Źródło: Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze